Вся правда про "Титанік" Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2010 09:32 · Розділ: Життя

Леді Паттен – онука моряка, одного з членів екіпажу "Титаніка", якому вдалося врятуватися, написала роман, присвячений трагедії. В ньому авторка стверджує, що судно затонуло не через занадто високу швидкість (як прийнято вважати), яка нібито завадила команді помітити айсберг, - катастрофу зумовила фатальна помилка рульового.

В книзі підкреслюється наступний факт: екіпаж судна мав достатньо часу для того, щоб ухилитися від перешкоди, однак паніка та переляк рульового спонукали його повернути не в той бік. То ж коли катастрофічну помилку вдалося виправити, було вже надто пізно - айсберг завдав «Титаніку» нищівної шкоди. Та навіть після цього пасажирів з екіпажем можна було б врятувати, якби корабель залишався на місці: найближчому судну знадобилося б всього чотири години, щоб прийти на допомогу, то ж "Титанік", найімовірніше, зміг би втриматися на плаву до моменту його прибуття.

катастрофи можна було б уникнути
катастрофи можна було б уникнути

І якщо дії рульового були всього-на-всього помилкою, то все, що послідувало за ними, - ретельно обдуманим рішенням. Брюс Ісмей, глава компанії White Star Line, якій належав "Титанік", побоювався, що інцидент із судном може зашкодити його професійній діяльності, тому вирішив переконати капітана продовжити плавання. Це спричинило підвищення рівня надходження вод в пошкоджені частини судна й у результаті стало причиною того, що "Титанік" потонув на кілька годин швидше, ніж передбачалося.

Правда про те, що відбулося в той історичний вечір, майже 100 років приховувалася сім'єю одного із старших членів екіпажу Чарльза Лайтоллера, якому пощастило вижити в катастрофі.

Лайтоллер був єдиним уцілілим, хто точно знав, що трапилося, проте приховав інформацію, остерігаючись банкрутства компанії та втрати робочих місць колег та свого власного.

"Єдиною людиною, кому він розповів усю правду, була його улюблена дружина Сільвія, моя бабуся, - пише Паттен. - Вона померла, коли мені було 16, і, хоча ніколи не наказувала зберігати інформацію в таємниці, я нікому її не розголошувала".

Водночас мати письменниці наполягала на замовчуванні шокуючих фактів з метою збереження репутації дідуся - на той час двічі героя війни.

"Однак сьогодні й мати, і бабуся вже померли. Я готувала свій другий роман, коли мене осінило, що я остання з живих, хто знає, що насправді відбулося в ніч, коли "Титанік” "затонув," - відзначає Паттен.

Джерело: http://www.americaru.com


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.