Венеціанська архітектурна виставка... хмар Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2010 11:42 · Розділ: Культура

Японський архітектор Тецуя Кондо за допомогою виробничих досягнень компанії Transsolar, що спеціалізується на кліматичних технологіях, здивував відвідувачів Венеціанської архітектурної бієнале справжнісінькими… хмарами.

Хмара розташувалася попід стелею величезної будівлі Corderie dell'Arsenale, де раніше виготовлялися канати й кабелі для італійського ВМФ. Основна ідея такої неординарності в тому, що хмари - не лише природне обрамлення будь-якого твору архітектурного мистецтва, а й служать водночас джерелом натхнення митця.

неперевершений у своєму роді вияв мистецтва архітектури
неперевершений у своєму роді вияв мистецтва архітектури

Хмара, як і годиться, складається з крапель води, що вільно плавають в просторі завдяки тісній взаємодії трьох шарів повітря. Під нею знаходиться сухий та холодний (18 ˚ C і 40% відносної вологості) потік, який ніби «підтримує» її, в основі самої хмари - теплий та густий туман (25 ˚ C і 100%), та, нарешті, над нею - гаряче й доволі сухе повітря (37 ˚ C і 60%). Спеціальні пристрої Martin Professional, використовуючи технологію димових завіс, роблять хмари помітними.

В приміщенні встановлено навісні платформи, які надають можливість кожному з відвідувачів побувати у всіх трьох кліматичних зонах.

навісні платформи дозволять кожному з відвідувачівковтнути трішечки натхнення
навісні платформи дозволять кожному з відвідувачівковтнути трішечки натхнення

Інсталяцію супроводжує онлайн-платформа Cloudscape, де всі бажаючі можуть розмістити власні ідеї щодо використання екологічних елементів у сучасній архітектурі. Кращі роботи отримають премію $ 10 тис.!

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?