Самоконтроль - гра чи праця над собою? Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2010 10:56 · Розділ: Суспільство

Дослідники вважають, що в момент дискусій навколо контролю індивідом власних дій, вчинків та бажань, не доводиться вести мову про американців. Водночас вчені запевняють, що для нації ще не все втрачено: населення штатів лише потребує невеликої допомоги у сприйнятті самоконтролю як чогось приємного, ненав’язливого. Про це повідомляє видання Journal of Consumer Research.

Автори дослідження Джуліано Ларан, фахівець університету Майамі, та Кріс Яніжевскі з Флоридського університету в Гайнесвілле стверджують, що невдалі спроби контролювати себе в тій чи іншій ситуації пов’язані насамперед з усвідомленням необхідності вибору певної нав’язаної кимось або чимось моделі поведінки. Таким чином дії та ситуації, що вимагають самоконтролю, наприклад, споживання обмеженої кількості певної їжі, слід переосмислити та подати у вигляді гри.

американці не контролюють потяг до алкогольних напоїв
американці не контролюють потяг до алкогольних напоїв

За словами експертів, приблизно один з п'яти американців віком понад 12 років як мінімум раз на місяць зловживає спиртними напоями. Майже 10 мільйонів осіб страждають харчовими розладами. Саме тому вченим та й, зрештою, кожному з нас важливо зрозуміти, що можна зробити для покращення ситуації.

В процесі проведення не зовсім звичайного експерименту вчені попросили учасників затиснути між пальцями цукерку, опісля помістити пальці до рота, вийнявши її цілою назад. Мета незвичного дослідження полягала в наданні можливості виконати завдання з цукеркою, не з'їдаючи її.

Як тільки учасники виконали першу частину експерименту, їм запропонували взяти участь в тематично не пов'язаних з попередніми подіями опитуваннях. При цьому цукерка залишилася лежати на столі, проте людям не сказали, що з нею робити й чи можна її з'їсти. Зазначимо, що вчені попередньо визначили рівень самовладання кожного з них. Дослідники виявили, що люди з високим рівнем самоконтролю сприйняли експеримент як гру, особи ж із низьким рівнем самовладання - як необхідність.

«Люди з низьким і високим рівнями самовладання діяли однаково успішно в тому разі, коли попередньго в умови завдання було включено слово «гра», - повідомили вчені. «Це означає, що людей з низьким самоконтролем можна змусити діяти так само, як і осіб з високим, якщо завдання з самого початку буде розглядатися як гра, а не як робота».

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.