Синдром хронічної втоми Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2010 10:44 · Розділ: Медицина

Наука з'ясувала, що існує багато фактів, які спонукають нас зайвий раз переглянути роль вірусів у власному організмі. Тривале співіснування людини й вірусу іноді призводить до тяжких наслідків. Один з них - синдром хронічної втоми – порівняно нове захворювання, яке дедалі частіше діагностують в молодих людей.

Після перенесення інфекційної хвороби, коли загострення уже позаду, деякий час спостерігається нездужання, яке супроводжується слабкістю в м‘язах, депресією, порушенням сну, підвищеною стомлюваністю, головними болями. Зазвичай ці симптоми зникають через два-три тижні. Однак іноді такий стан затягується, що й викликає тривогу спеціалістів. Довший час схожі розлади не вважали хворобою, не звертаючи на них уваги, або ж класифікували їх як незвичайні форми інших інфекційних захворювань.

На сьогоднішній день вияснилося, що випадки, схожі з синдромом хронічної втоми, зустрічалися вже в середині 30-х років.

Свою сучасну назву - «синдром хронічної втоми» - захворювання отримало після епідемії в штаті Невада (США) у 1984 році. Доктор Поль Чейні, який практикував у невеликому містечку Інклайн-Віллідж, розташованому на березі озера Тахо, зареєстрував більше 200 випадків недуги. Хворі впадали в депресію, в них погіршувався настрій. Колеги Чейні вважали, що мають справу з масовою істерією. Та все ж через кілька років діагноз «синдром хронічної втоми» став цілком «узаконеним». В останні роки в США щорічно реєструють нові випадки захворювання, й зараз ним страждає близько 10 хворих на 100 тисяч населення. В Австралії в 1990 році цей показник вищий: 37 осіб на 100 тисяч населення.

одним із симптомів захворювання є безсоння
одним із симптомів захворювання є безсоння

Хвороба найчастіше розвивається із звичайної застуди та діагностується, як правило, в працьовитих, дуже енергійних, честолюбних, відповідальних людей. Жінки страждають синдромом частіше, ніж чоловіки, молоді вразливіші від літніх людей.

Найголовнішим симптомом хвороби спеціалісти вважають, ясна річ, постійну втому. Окрім того, з- поміж інших ознак виокремлюють безсоння (так, хворий або погано спить, або зовсім не відпочиває протягом тривалого сну, будь-який збій режиму призводить до безсоння), порушується терморегуляція, яка насамперед виявляється в тривалому підвищенні або зниженні температури. Зчаста помітна різка втрата ваги (до 10-12 кг за два місяці), викликана мозковими порушеннями. Разом з цим можуть спостерігатися світлофобія, кишкові розлади, алергічний нежить, фарингіт, головні болі, запаморочення, прискорене серцебиття, сухість слизових оболонок очей і рота, біль у лімфатичних вузлах та суглобах. В жінок спостерігається посилення передменструального синдрому.

На сьогоднішній день вчені розробили нову групу ефективних ліків для боротьби з недугою. В основі препаратів - вуглеводень, в якому атоми вуглецю розташовані так само, як в кристалічній решітці алмазу. Тому ліки отримали назву «адамантану» від грецького слова «адамантос» - алмаз. Це бромантан, кемантан та інші препарати групи, які завдяки особливій структурі занурюються в клітинну мембрану, нормалізуючи роботу нервової системи, зміцнюючи імунітет, налагоджуючи гормональну регуляцію.

Водночас фахівці зауважують, що терапія особливо ефективна в комплексі з іншими засобами - рефлексо-і голковколюванням, аутогенним тренуванням, гіпнозом. Можуть знадобитися транквілізатори, курс вітамінів, снодійні, лікування гіпнозом.

Таким чином, панацеї від цієї хвороби не існує. Кожному пацієнту необхідна своя власна, індивідуальна схема лікування, яку розроблять кваліфіковані спеціалісти.

Джерело: http://news.siteua


Інші новини розділу