Парижанам загрожує теракт Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2010 10:02 · Розділ: Події у світі

У Франції оголошено "червоний" рівень терористичної загрози, що означає максимальну ступінь боєготовності органів правопорядку. Неприємну новину повідомив французам міністр внутрішніх справ Бріс Ортефе.

Слова міністра налякали населення й викликали сплеск обурення в опозиції. Після евакуації минулого тижня Ейфелевої вежі та Північного вокзалу, парижани з острахом заходять в громадський транспорт, вишукуючи потенційних шахідів з- поміж натовпу пасажирів. Ліві обурені "маніпуляціями громадською думкою з метою відвернути увагу людей від акцій протесту в зв'язку з розпочатою владою пенсійною реформою". Головний супротивник президента Ніколя Саркозі - Домінік де Вільпен - звинуватив уряд у використанні своєрідної "стратегії напруження". Однак, як вважає більшість громадян, політичний аспект у заявах близького до Саркозі міністра присутній, але загроза попри це - явище абсолютно реальне.

За оцінкою колишнього слідчого у справах, пов'язаних з тероризмом, Жан-Луї Бругьера, ймовірність терактів у великих містах зараз вкрай висока. В таких випадках повідомлення населення - обов'язок уряду. Його підтримав і керівник служби контррозвідки Франції Бернар Скарсіні, підтвердивши, що з минулого тижня рівень загрози теракту надзвичайно високий. Серед основних причин переходу Франції в розряд мішеней "Аль-Каїди"спеціалісти підкреслюють в першу чергу наступні: участь країни в афганській кампанії разом із США, заборона паранджі та, без сумніву, операція французького спецназу в Мавританії проти бойовиків-ісламістів, проведена ще в липні цього року.

мінарет кафедральної мечеті в Парижі
мінарет кафедральної мечеті в Парижі

Згідно з оперативною інформацією, можливими цілями "Аль-Каїди" є Міжнародний аеропорт Руассі імені Шарля де Голля, Ейфелева вежа, громадський транспорт (метро та потяги електричок) і, нарешті, велика мечеть столиці. Ще однією потенційною жертвою терористів вважається ректор мечеті Даліл Абубакер, відомий своїми помірними поглядами.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що на сьогодні заплановані акції протесту проти пенсійної реформи. Для терористів скупчення народу – найкраще поле ведення дій.

Джерело: izvestia.ru


Інші новини розділу