Супербактерія встигла налякати весь світ Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2010 10:55 · Розділ: Медицина

Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила світові про нову загрозу – появу бактерії з геном NDM-1, здатної розщеплювати всі існуючі антибіотики й тому майже невразливої. З приводу її розповсюдження в світі ВООЗ оголосила високу ступінь тривоги. ЗМІ охрестили новий феномен супербактерією або суперінфектом. Втім, експерти передбачали її появу давно – останнім часом віруси й бактерії дедалі частіше стають стійкими до антибіотиків, й лікарі серйозно та, на жаль, небезпідставно стривожені тим, що ця група ліків себе вичерпала - пора шукати їм заміну. Супербактерія NDM-1 вже встигла налякати весь світ.

Перший смертельний випадок від супербактеріі з геном NDM-1 був зафіксований ще в червні - в госпіталі Вільного університету Брюсселя помер пакистанець, який на батьківщині потрапив у ДТП й лікувався в місцевому госпіталі. Після прибуття до Бельгії рана не заживала - лікарі виявили у хворого штам бактерії, що володіє вкрай високою здатністю протистояти лікам. Причиною смертельного захворювання став ген, здатний перетворювати звичайні хвороботворні бактерії в суперагенти. Ці мікроорганізми можуть викликати захворювання сечостатевої системи, черевної порожнини, пневмонію, сепсис, менінгіт та інші захворювання. Ген безпосередньо потрапив у кров через відкриту рану.

супербактерія здатна протистояти всім відомим антибіотикам
супербактерія здатна протистояти всім відомим антибіотикам

Вперше його виявили в 2009 році в Індії - з тих пір зафіксовано близько 130 випадків зараження. А минулого тижня мінохоронздоров'я Великобританії повідомило відразу про 37 випадків зараження NDM-1. До сьогоднішнього дня ген встиг інфікувати мешканців Австралії, Канади, США, Нідерландів та Швеції. Вчені побоюються, що у світі може початися епідемічне розповсюдження інфекції, що практично не піддається лікуванню.

У 2009 році більше 25 тисяч пацієнтів країн Євросоюзу померли через інфекції, викликані бактеріями, стійкими до безлічі існуючих ліків. Чим досконалішими стають антибактеріальні препарати, тим досконаліші методи захисту від них виробляють бактерії. Широке застосування антибіотиків та відсутність нових ліків цього спектру (за останні 20 років розроблено всього 2 нових антибіотика) призвело до того, що на сьогоднішній день в Європі близько 400 000 осіб щорічно страждають від зараження бактеріальними інфекціями, резистентними до антибіотиків.

У даному контексті вчені пропонують шукати заміну або доповнювати терапію антибіотиками іншими формами лікування, приміром застосуванням бактеріофагів та імунокорекції. Спеціалісти пропонують відродити класичний метод боротьби з інфекціями, який застосовувався ще на початку ХХ століття - використання бактеріофагів - природних паразитів та бактерій

Що ж стосується препаратів групи імуномодуляторів, то до них у світі ставляться насторожено, оскільки побічні ефекти їх застосування ще недостатньо вивчені.

Джерело: mk.ru


Інші новини розділу