Торгівля тілом во ім'я богині Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2010 10:44 · Розділ: Культура

Не зважаючи на те, що в 1988 році індійську традицію девадасі - храмової проституції - визнали незаконною, вона, як і раніше, поширена на півдні Індії. Про це в інтерв'ю The Independent розповіла колишня журналістка видання Сара Херріс, що зняла 4-серійний документальний фільм "Повії бога". У фільмі йдеться про дівчат, ще з дитинства присвячених індуїстській богині Девадасі, які протягом життя змушені торгувати власним тілом. За словами Херріс, єдине, що змінилося після виходу в 1988 році заборони культу девадасі,- це те, що церемонії посвячення стали проводитися таємно.

посвячення в девадасі - древня традиція
посвячення в девадасі - древня традиція

Звичай девадасі сягає корінням глибокої давнини. Спочатку, коли традиція лише зароджувалася, жінки, яких присвячували богині, належали сім’ям вищої касти, зчаста траплялись навіть представниці королівської сім’ї. Вони займали особливе місце в індійській культурі: були видатними танцівницями, поетесами та рукодільницями, поряд з цим відігравали особливу роль в храмі під час здійснення різних священних ритуалів. Жінки вели майже чернечий спосіб життя й тому аж ніяк не асоціювалися з плотськими втіхами, а скоріше, втілювали образ жриць. Однак з часом традиція змінювалася. На сьогоднішній день культ девадасі є атрибутом культури нижчих каст. Приміром, у дівчаток з касти мадіга перспективи дуже обмежені. Вони можуть стати сільгоспробітницями, чистити каналізацію або торгувати собою. Оскільки проституція найбільш прибуткова з перерахованих професій, багато жінок касти мадіга стають повіями.

Деяких дівчаток присвячують богині у віці 2-3 років, однак до виконання своїх обов’язків вони приступають в період статевого дозрівання, приблизно в 12 років. Ймовірно, дівчата до кінця не усвідомлюють того, що їх посвята несе характер секс-роботи, поки не настає їх "перша ніч ", коли дівочу невинність продають котромусь із місцевих мешканців, зазвичай тому, хто запропонував найбільшу плату. Це може бути місцевий фермер, землевласник або бізнесмен. І хоча в індуїзмі сексуальність та божественність тісно переплетені (через це посвята могла б вважатися честю), на сьогоднішній день ніяких релігійних мотивів традиція не містить.

За словами Херріс, серед жінок девадасі поширений СНІД, однак оцінити ступінь розповсюдження захворювання вкрай складно, оскільки більшість повій не розуміють, чим хворіють. Покинути цей шлях дівчатам дуже складно. Існують організації колишніх девадасі, які стали соціальними активістками та виступають за заборону традиції. Інший шлях повернення до нормального життя - стати вчителем чи соціальним працівником. Однак повністю реабілітуватися в Індії після досвіду проституції девадасі практично неможливо. В Індії шлюб - це все. То ж якщо з'являються припущення, що дівчина займалася сексом до шлюбу, вона стає вигнанцем у суспільстві. В деяких селищах за такі вчинки до сьогодні закидують камінням. Тому жінкам девадасі складно почати власне життя заново.

Джерело: www.inopressa.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?