Улюбленим джинсам - понад три сотні років? Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2010 10:31 · Розділ: Цікаві факти

Десять картин невідомого італійського художника XVII століття, зібраних з різних колекцій в Італії та США, нещодавно виставили в Galerie Canesso в Парижі. Публіка вже встигла охрестити їхнього автора «майстром блакитних джинсів». На картинах зображені бідняки, одяг яких виготовлений з тканини, що структурою та виглядом дуже нагадує джинсову матерію.

На одному з полотен жінка, одягнена у джинсову спідницю, лагодить вбрання, на другому перед нами постає дівчинка-підліток у блакитному джинсовому лахмітті, яка просить милостиню, на третій картині зображений хлопчик в подертій куртці, зшитій з темно-синьої тканини. Через дірки в одязі прискіпливий спостерігач обов’язково помітить світлу підкладку, яка в гармонії з темно-синім забарвленням речей дуже нагадує сучасні джинси.

Вважається, що джинси винайшли у Франції або Італії. А значення слова denim - «джинсова матерія» - зводять або до назви р. Ним у Франції, або до м. Генуї, назва якого французькою звучить як Gênes, в англійській інтерпретації - jeans. Документальних підтверджень тієї чи іншої гіпотези до сьогоднішнього дня майже не було. Відомий лише факт постачання дуже дешевої матерії з Генуї в північну Європу в середині XVII століття.

можливо, саме в Генуї понад 3 століття тому виготовляли добре знайомий нам джинс
можливо, саме в Генуї понад 3 століття тому виготовляли добре знайомий нам джинс

На відміну від дорогих прикрашених нарядів аристократії, які сьогодні зберігаються в музеях, одяг бідняків зношувався до такого стану, що його доводилося викидати. Саме тому міцна джинсова матерія завжди цінувалася робітничим класом.

Мистецтвознавці вважають, що знайдені картини створені в околицях Венеції. Дизайнер Франсуа Жірбо (Francois Girbaud), один з організаторів виставки, висловив свою думку з цього приводу: «Ним чи Генуя? Я не знаю. Однак кумедно було б думати, що джинси існували вже в 1655 році».

Джерело: http://www.wnd.su


Інші новини розділу