Неохайність - психічне захворювання Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2010 10:08 · Розділ: Суспільство

Німецькі фахівці впевнені, що неохайність - психічне захворювання. Вони навіть придумали спеціальний термін "синдром Мессі", що походить від англійського слова messy - безладний, брудний. За підрахунками експертів, людей, що страждають цим незвичним захворюванням, в Німеччині, щонайменше, два мільйони.

Найяскравішими та найпомітнішими ознаками захворювання є незрозуміле небажання прибирати в квартирі, переповненій безліччю непотрібних речей, гори немитого посуду та купи сміття на підлозі. Доктор медицини Ведіго фон Ведель, керівник Мюнхенської некомерційної організації з підтримки людей в складних життєвих ситуаціях "Н-TEAM" вважає, що подібний розлад явно недооцінюється, адже патологічне колекціонування всякого непотрібу, одне з основних складових синдрому, заважає нормально жити людині, а отже, може вважатися захворюванням. Водночас стан з часом здатен погіршуватися й помешкання хворого ризикує перетворитися на смітник.

Безлад у квартирі сигналізує про небезпеку
Безлад у квартирі сигналізує про небезпеку

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, Херрад Шенк написала книгу, героєм якої є жінка, що страждає синдромом. Поштовхом до створення роботи стали реальні скарги хворих. Книга побачила світ під назвою "Життя як накопичення". Не зважаючи на, здавалося б, різні долі людей, історія розвитку недуги приблизно одна і та ж. Для оточуючих захворювання розвивається несподівано. В будинку з'являються речі зі смітника, а спроби викинути непотріб закінчуються істериками й панічними атаками з боку власників "багатства".

Ані вік, ні соціальний статус, ні стать людини не відіграють ніякої ролі. Причиною розвитку синдрому вчені вважають психологічну травму, приміром, втрату близької людини. В такому випадку основний мотив криється у бажанні зберегти якісь речі, що нагадують про минуле. А може бути в усьому винна банальна скупість. Як вважають медики, повністю позбутися синдрому неможливо, проте варто допомогти людині нормалізувати своє життя.

Джерело: rossia.su


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.