Чого хочуть чоловіки? Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2010 09:59 · Розділ: Суспільство

Психологи Техаського університету (США) дослідили, що справжні наміри чоловіків можна визначити, не заглиблюючись у внутрішній світ. Достатньо поверхневого огляду міміки, жестів та поведінки. За словами вчених, погляд молодої особи, спрямований при зустрічі на постать дівчини, є яскравим свідченням зацікавлення лише в швидкоплинних, нетривких взаєминах; якщо ж чоловік розглядає обличчя співрозмовниці, то це означатиме цілком протилежне – бажання міцних, тривалих стосунків.

Таку поведінку сильної статі дослідники пояснюють з еволюційної точки зору. Виявляється, візуальне обстеження талії та стегон зумовлене несвідомою спробою оцінити жіночу фертильність (здатність відтворювати потомство) в конкретний момент часу, а ось ретельний огляд обличчя створить уявлення про репродуктивний потенціал в цілому.

До того ж саме обличчя дає найповнішу інформацію про вік та здоров'я потенційної дружини. А співвідношення талії та стегон, до всього іншого, може підказати, на якій стадії менструального циклу жінка перебуває.

Зазвичай для підтвердження своїх гіпотез вчені проводять експерименти. То ж і на цей раз без випробовувань не обійшлося. Дослідники попросили студентів, які зголосилися взяти участь в експерименті, уявити, що вони збираються зав’язати серйозні або нетривкі стосунки з жінкою. Опісля волонтерам роздали фотографії потенційних партнерів у повний зріст, закриті двома шматочками паперу. При цьому відірвати можна було лише один з них - або верхній, який закриває обличчя, або ж нижній, що прикривав жіноче тіло. В процесі експерименту з'ясувалося, що 52%учасників дослідження, що зважилися лише на флірт, жадібно вивчали фігуру, а 68% молодих людей, які дозріли для одруження, дивилися на обличчя.

ретельне вивчення рис обличчя партнерки засвідчує бажання довготривалих взаємин
ретельне вивчення рис обличчя партнерки засвідчує бажання довготривалих взаємин

До речі, схожий експеримент проводили й за участю жінок. Але, як завжди, з представницями прекрасної статі все відбувається по-іншому. Дівчата найчастіше дивилися на обличчя потенційних партнерів, незалежно від своїх бажань.

Втім, відкриття американських дослідників не можна назвати сенсаційним. Ще два роки тому британських психологів зацікавило питання, чи існує зв'язок між рисами обличчя людини та її намірами стосовно представників протилежної статі.

Вчені протестували 700 добровольців віком від 20 до 30 років. Учасникам експерименту показували по парі знімків чоловіків і жінок з метою визначення обличчя людей, на їхню думку, схильних міняти партнерів та, навпаки, захисників тривалих взаємин.

Після попереднього опитування, результати тестування учасників експерименту порівняли зі справжніми характеристиками зображених на фотографіях людей. В списку представників сильної статі, які менш за все підходять для ролі постійного партнера, на першому місці опинилися чоловіки з масивною нижньою щелепою та маленькими очима.

Джерело: http://www.utro.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.