В Бутані виявили високогірну популяцію тигрів Автор: lesya · Опубліковано: 21.09.2010 12:12 · Розділ: Природа

Знімальна група Бі-бі-сі виявила в Бутані популяцію тигрів, існування яких до цього часу ставилося під сумнів: так, хоча б якогось наукового обґрунтування цьому факту не було, а покладатися на численні зауваження місцевих мешканців вчені не наважувалися. Відомий дослідник тигрів Алан Рабіновіц, що працював разом з журналістами Бі-бі-сі, давно підозрював, що тигри можуть жити на великій висоті, однак з цього приводу в нього не було переконливих доказів. То ж вчений опирався виключно на свідчення мешканців гімалайських сіл, які розповідали про тигрів, що живуть на висоті до 4 тис. метрів.

З метою перевірки подібних тверджень Рабіновіц вирушив до Бутану разом із знімальною групою Бі-бі-сі. Зауважимо, що співробітником групи був досвідчений оператор Гордон Бьюканан, який вже більше десяти років займається зйомками тигрів у природному середовищі їх існування.

Під керівництвом вченого Бьюканан встановив у горах Бутану на висоті 3000- 4000 м декілька "камер-пасток", які автоматично спрацьовували, реагуючи на будь- який, навіть найменший, рух. Знімальна апаратура зафіксувала величезну кількість диких тварин, в тім числі лисиць, очеретяних котів, мавп, леопардів, гімалайських ведмедів, мускусних оленів та навіть червону панду.

Таким чином, кадри, отримані в Бутані, - перші свідчення того, що тигри можуть жити на такій висоті. До цього часу зафіксувати на плівці хижаків цієї місцевості не вдавалося нікому. Водночас Бі-бі-сі вирішила не оприлюднювати точне місце розташування виявлених тигрів з метою вбереження тварин від браконьєрів.

У даному контексті слід відзначити, що колись значна територія Азії була заселена популяцією тигрів, проте через скорочення ореолу проживання та у зв’язку з руйнівною діяльністю людини загалом, в дикій природі залишилося не більше 3 тис. цих хижаків.

Не виключено, що знахідка знімальної групи Бі-бі-сі стане в пригоді одному з проектів, присвячених відновленню популяції тигрів.

тигр суматранський
тигр суматранський

Прихильники проекту з природоохоронної організації Panthera пропонують створити так звані "тигрові коридори", тобто маршрути, якими тварини могли б безпечно подорожувати від однієї популяції до іншої, що в цілому дозволило б зберегти їхню генетичну різноманітність.

У Panthera сподіваються створити один з таких коридорів вздовж підніжжя Гімалайських гір - від Непалу через Бутан і північну Індію до Бірми. Його протяжність сягатиме 2 тис. кілометрів, а загальна площа становитиме 120 тис. квадратних кілометрів.

Автор програми Джонні Кілінг розраховує, що Бутан в недалекому майбутньому стане своєрідним дитячим садком для тигрів, де тварини зможуть безпечно розмножуватись та розповсюджуватися в лісах сусідніх країн.

На цьому тижні кадри з високогірними тиграми будуть показані у Великобританії - в рамках програми Бі-бі-сі "Загублена земля тигрів".

Джерело: bbc.co.uk/russian


Інші новини розділу