Археолог знайшов вампіра Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.05.2009 14:56 · Розділ: Цікаві факти

Археолог Маттео Борріні з університету Флоренції в Італії розповів історію про свою незвичайну знахідку. Під час недавніх розкопок масових поховань жертв чуми 1576 року у Венеції вчений наткнувся на жіночий скелет. В рот померлої був вставлений невеликий шматок цегли.

Виявляється, в середні віки вірили, що чума переносилася вампірами. Таке уявлення склалося тому, що при проведенні повторних поховань, люди знаходили поховані раніше тіла зі скривавленим та розірваним саваном в районі обличчя. З метою запобігання розповсюдженню зарази, їм в рот вставляли каміння чи цеглу, щоб вампір помер з голоду.

Сьогодні таке явище знайшло наукове пояснення. Під час розкладу, з ротової порожнини померлого виділялася кров, яка впитувалася в саван. Частина тканини могла западати в привідкритий рот та піддаватися швидшому тлінню під дією бактерій гниття.

Свої знахідки й висновки Маттео Борріні представив минулого тижня на зустрічі Американської Академії судової медицини в Денвері, штат Колорадо.

Археолог підкреслив, що виявлене і вивчене ним тіло – можливо, перший випадок судово-медичної експертизи, проведеної над вампіром. За його словами, деталі поховання підтверджують здійснення ритуалу екзорцизму (вигнання нечистої сили) по відношенню до вампірів. Проте, деякі колеги Борріні наполягають, що їм доводилося й раніше знаходити подібні скелети в Польщі.

Джерело point.ru


Інші новини розділу