Вчені створили генну карту таланту Автор: lesya · Опубліковано: 21.09.2010 11:29 · Розділ: Наука

Лондонський тижневик «Sunday Times» опублікував повідомлення про те, що британські вчені зуміли створити генну карту таланту. Фахівці Інституту психології Лондонського університету Кінгс Коледж під керівництвом професора Роберта Пломіна на підставі проведеного ними дослідження, в якому взяли участь 4000 школярів, дійшли висновку, що за інтелектуальний рівень та розумові здібності людини відповідає особлива група генів, яка налічує більше ніж 200 одиниць. Водночас з'ясувалося, що на розумовий процес здійснює вплив більшою чи меншою мірою кожен з цих генів.

Таким чином, отримані результати в першу чергу змінюють існуюче уявлення про значення окремого гена. До цього часу вважалося, що на талант і геніальність впливає невелика кількість генів чи взагалі один носій спадкової інформації. Експеримент британських вчених дав змогу зрозуміти, що генна структура таланту набагато складніша.

Вчені встановили, що за розумові здібності людини відповідає не один, а ціла група генів
Вчені встановили, що за розумові здібності людини відповідає не один, а ціла група генів

Водночас дослідники зауважують, що створена ними генна карта таланту вплине на всю систему освіти в країні та, цілком можливо, поза її межами. На сьогоднішній день у Великобританії вже розпочато розробку спеціальних технологій в галузі освіти, заснованих на результатах проведених досліджень.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.