Велике "повернення" Земфіри Автор: lesya · Опубліковано: 21.09.2010 11:23 · Розділ: Музика

Вересневі міні- гастролі ексцентричної та неординарної російської співачки Земфіри Рамазанової, влаштовані нею після півторарічної "відпустки" з нагоди перевидання трьох перших альбомів, фінішували двома контрастними сейшенами в Москві.Однак велике "повернення Земфіри" поки що в майбутньому. Наступного року співачка планує створити новий альбом та організувати концертний тур по стадіонах Росії та зарубіжжя. В серпні цього року у своєрідному посланні шанувальникам, опублікованому на власному сайті, рок- виконавиця зізналася у хвилюванні з приводу своєї появи на сцені після тривалої перерви. Однак оптимізм Земфіри не покидає її і сьогодні.

Те, що всім прихильникам творчості Земфіри 1999 року буде куди складніше зрозуміти та сприйняти складний підтекст нових пісень, показав ще альбом "Спасибо" (2007) – чи не найкращий в її дискографії та найменш "всенародний" з- поміж її проектів. Донести його до розуміння масової публіки виявилося складніше (і, схоже, повною мірою так і не вдалося), ніж весь попередній матеріал співачки. Можливо, саме тому Земфірі й захотілося після туру "Спасибо" розпустити черговий склад групи й на тривалий час зійти зі сцени.

На сьогоднішній день співачка запропонувала публіці збірку архівних хітів, переосмислених в дусі мінімалізму та трип- хопу. Однак у московському "Крокусі", де відбувався концерт, таку інтерпретацію сприйняли, м’яко кажучи, без ентузіазму.

Земфіра разом з синтезатором, басистом Олексієм Бєляєвим та звуковиком Миколою Козирєвим виконувала напам'ять добре знайомі хіти якось не так - немов ремікси чи начерки. Тому за невеликим винятком активістів з перших рядів фан-зони решта народу беззвучно спостерігала за дійством на сцені. Земфіра, що володіє загостреним чуттям і складною рефлексією, швидко відчула емоційний дисонанс. Після виконання пісні "Город" вона вперше за весь вечір саркастично звернулася до публіки: "У вас щось не те зі звуком? Ви чого такі мляві?". За цим прозвучали начебто рятівні в даній ситуації "Маечки", однак і вони ніби "подорослішали" у Земфіри на десятиліття. Далі – ще кілька композицій та відеоряд Ренати Литвинової, який додав дійству витонченості, однак не змінив загального настрою аудиторії. Прощальна "Бесконечность" супроводилася словесною преамбулою: "Спасибі, Москва, місто контрастів. Спасибі, що доїхали сюди. Я простояла в пробці півтори години, а ви скільки?.. " Після концерту Земфіра та Рената висловили подив з приводу атмосфери крокусівського шоу, адже в Києві п'ять днів тому все пройшло ідеально.

Земфіра разом з Ренатою Літвіновою
Земфіра разом з Ренатою Літвіновою

Наступний концерт, що відбувся фактично під відкритим небом у модній місцині під назвою "Стрілка", де на танцмайданчику веселилася Ксенія Собчак, а в будь-якій точці залу продавався алкоголь всіх видів, та де запрошених не обшукували по два рази на вході сучасний саунд Земфіри, яка протягом концерту осушила не один келих червоного вина, повністю вписувався в контекст майданчика та аудиторії. З освітленого Патріаршого мосту співачці махали руками вдячні безбілетники, яким вона присвятила славнозвісний "Город", продовживши й урізноманітнивши програму цоєвською "Попробуй спеть вместе со мной". До речі, саме з цією композицією рок- співачка 7 жовтня виступить в "Олімпійському" на великому зібранні "20 років без" Кіно ". На завершення прозвучали улюблені "Самолет" і "Небо Лондона".

Джерело: http://www.izvestia.ru


Інші новини розділу