Цариця Нефертіті була далеко не красунею Автор: lesya · Опубліковано: 21.09.2010 10:41 · Розділ: Культура

Давньоєгипетська цариця Нефертіті, яка вважається еталоном жіночої краси і вишуканості, не була красунею. Такого висновку дійшли дослідники-єгиптологи.Вчені, провівши томографічне обстеження 50-сантиметрового вапнякового бюсту, знайденого 1912 року в скульптурній майстерні Тутмоса в Ель-Амарне, зауважили, що Нефертіті ("Красуня прийшла" в дослівному перекладі) була далека від досконалості. Дослідження показало, що для цариці Єгипту характерна неправильна будова тіла, викривлений ніс та обличчя, вкрите зморшками.

Сканування 3000-річного скульптурного зображення показало, що під зовнішнім шаром знаходиться ще одне "обличчя" Нефертіті - з горбинкою на носі та численними зморшками навколо очей, куточків рота та на щоках. Такий контраст двох зображень наштовхнув дослідників на думку, що найвідоміше в світі зображення цариці піддалося стародавніми художниками значному ретушуванню.

Фараон Аменхотеп IV (Ехнатон), зовні зовсім непоказний, з неправильною будовою тіла, увійшов в історію як великий реформатор та чоловік Нефертіті, яку вважали чи не найяскравішим зразком довершеності. Зображеннями обличчя цариці прикрашали храми по всій країні. Легенди розповідають, що ніколи раніше Єгипет не породжував такої красуні.

деформований череп Ехнатона, чоловіка Нефертіті
деформований череп Ехнатона, чоловіка Нефертіті

З моменту початку розкопок у 80-х роках XIX століття до сьогоднішніх днів не знайдено жодного чіткого свідчення про походження Нефертіті. На думку одних єгиптологів, вона була єгиптянкою, за версією інших - іноземною принцесою. Цариця народила шістьох доньок і померла приблизно в 1130 році до нашої ери, коли їй виповнилося 29 - 38 років.

Джерело: http://www.vesti.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?