Декілька способів позбутися депресії Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2010 09:21 · Розділ: Краса і здоров'я

В психології існує поняття каналу сприйняття, за допомогою якого людина отримує, переробляє та передає ту чи іншу інформацію. Цих каналів всього чотири: візуальний, кінестетичний, аудіальний та четвертий, дигітальний.

Такий розподіл є досить умовним. Всі ми більшою чи меншою мірою отримуємо, обробляємо та видаємо інформацію, використовуючи як мінімум два канали. Однак коли мова йде про отримання позитивних емоцій, наші особливості стають очевидними.

Візуали.У вашому лексиконі ціла купа так званих «зрячих» дієслів. Ви частенько вживаєте фрази на зразок «я бачу це по-іншому», «мабуть», «поглянемо на все відкритими очима». Ви любите живопис, а краса морського пейзажу здатна довести до екстазу. Одягаючись, ви докладете максимум зусиль для того, щоб образ ваш був довершеним. Вас може до сліз засмутити безлад у квартирі. Ви ненавидите крихти на кухонному столі, а одяг на стільцях може довести до істерики. Водночас ви цілком спокійно сприймаєте безлад у шафі, намагаючись, однак, якнайрідше її відкривати.

Щоб позбутися депресії, шукайте позитивних емоцій в музеях, на виставках, в старовинних садибах, на алеях красивих парків. І навіть - не смійтеся - у хороших меблевих та ітерьерних салонах, салонах квітів. Почніть прикрашати свій будинок, намагаючись підтримувати його в чистоті. Може бути, що елементарне прибирання квартири виявиться для вас цілющим. Займіться живописом, вітражами, вишивкою, графікою, будь-яким видом візуального мистецтва. Намагайтеся висловити свій смуток, використовуючи образне мислення.

сауна допоможе здобути душевну рівновагу
сауна допоможе здобути душевну рівновагу

Кінестетики. Висловлюючи свою думку, ви, скоріше за все, скажете щось на зразок «я відчуваю, що це правильно». А даючи характеристику людині, скористаєтеся визначеннями «теплий» чи «холодний». В одязі для вас головне - комфорт. Ви любите трикотаж, тому що він не сковує рухів і дозволяє почуватися затишно. Кінестетики чудово почуваються в квартирі, де панує безлад: головне, щоб було тепло і приємно пахло, а валяються на підлозі журнали або джинси - вас не дуже цікавить. Якщо ви активна людина, то вам необхідні спортивні заняття. Якщо ж ні, то ви обожнюєте теплі ванни, масажі, різноманітні косметичні процедури.

Підбадьорити та втихомирити вас зможе лазня. Корисно буде зайнятися плаванням чи бігом, а ще краще - танцями. До речі, саме танці можуть допомогти вам висловити неприємні почуття. Купіть собі декілька затишних, комфортних речей, в яких вам буде зручно. Ароматичні ванни й приємні запахи вдома допоможуть зберегти цілком прийнятний емоційний рівень.

Аудіали. У чистому вигляді зустрічаються вкрай рідко. Тим не менше, трапляються люди, у яких цей канал розвинений більше, ніж інші. Якщо ви надаєте перевагу слуховому способу зв'язку зі світом, то часто користуєтеся виразами на кшталт «це говорить само за себе», «я хотів би почути від вас». Вас приваблюють красиві голоси та взагалі красиві звуки. А ще ви напевно любите радіо.

Допоможуть вам касети й диски з записами звуків природи: шуму хвиль, щебету птахів, шелесту листя, музики, яка впливає на вас заспокійливо. Намагайтеся відвідувати концерти улюблених виконавців і колективів. Обмежте спілкування з людьми, голос яких вас дратує.

Дигітали пізнають світ за допомогою знаків - цифр, букв, схем і діаграм. Якщо ви належите до цього типу, то, швидше за все, у вас життя розписане в клітинках щоденника, Ви схильні до використання таблиць, завжди пам'ятаєте, скільки заплатили за ту чи іншу річ. В своєму прагненні до порядку та симетрії ви іноді перегинаєте палицю. Ви впевнені, що до всього треба підходити перш за все «з розумом», а у вашому словниковому запасі багато наукових слів та термінів.

Почніть освоювати щось нове, бажано, пов'язане з роздумами: наприклад, навчіться грати в шахи. Також вам підійдуть заняття будь-якою іноземною мовою. Можливо, допоможе робота над науковою статтею чи створенням нової комп'ютерної програми.

І все-таки, окрім домінуючого каналу, ми більш-менш успішно користуємося всіма іншими. Тож не обмежуйте своє життя лише тими задоволеннями, які диктує вам власне ваш «канал зв'язку» зі світом.

Джерело: psynavigator.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.