В Непалі відремонтують авто Гітлера Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2010 09:44 · Розділ: Цікаві факти

Ще всередині минулого століття Адольф Гітлер, намагаючись встановити тісніший контакт з королем Непалу ТрібхуваномВ, подарував останньому автомобіль марки «Мерседес- бенц». Монарх перебував на троні з 1911 по 1955 рік (з перервою в кілька місяців у 1950-1951 роках). Згодом, коли автомобіль вийшов з ладу, його почали використовувати як навчальний посібник для студентів-інженерів. Останні п'ять років транспортний засіб простояв у гаражі.

Автомобіль знаходиться в поганому стані: ремонту потребують двері, сидіння і капот. Міністерство культури Непалу звернулося до уряду країни з проханням надати дотацію розміром 537 тис. доларів. Цю суму планують витратити на ремонт автомобіля. Водночас в заяві йдеться про необхідність полагодження карети, що належала королівській сім’ї.

король Непалу Трібхуван
король Непалу Трібхуван

Нагадаємо, що з 2008 році монархії в Непалі не існує. Останнім королем держави був Г'янендра, внук згадуваного нами Трібхувана. Після скасування монархії королівський палац у Катманду зазнав докорінних перетворень. На сьогоднішній день в залах та коридорах колишньої резиденції короля знаходиться музей, в якому й зберігається автомобіль. Передбачається, що після ремонту авто використовуватимуть для перевезення відвідувачів музею.

на місці королівського палацу сьогодні знаходиться музей
на місці королівського палацу сьогодні знаходиться музей

Джерело: oreanda


Інші новини розділу