Таємниці геніального Оскара Уайльда Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2010 10:07 · Розділ: Культура

Колекція листів, написаних безнадійно закоханим британським драматургом, письменником і поетом Оскаром Уайльдом (Oscar Wilde), буде виставлена на аукціоні Fine Art Auctioneers Bamfords of Derby 24 вересня цього року. Очікується, що послання, адресовані молодому редактору журналу Court & Society Алсагеру Віан (Alsager Vian), будуть продані не менше ніж за £ 10 тис. Видання Daily Mail повідомляє, що у листах Оскар Уайльд на свій страх і ризик визнає гомосексуальні нахили власних почуттів до адресата, не зважаючи на те, що в ті часи, про які зараз йдеться, за публічні прояви одностатевого кохання можна було потрапити до в'язниці.

Через 8 років після написання цих листів Уайльд був притягнутий до кримінальної відповідальності, однак причина полягала не в листуванні. На цей раз письменника безпідставно й несправедливо звинувачували в інтимних зв'язках з хлопчиками з підпільного борделю, засудивши до двох років виправних робіт. Перебуваючи за гратами, Оскар Уайльд написав один з найвідоміших своїх творів - «Балади Редінгської в’язниці». Письменник тяжко переживав приниження та гіркоту поневоленого існування, спостерігаючи, як його ім'я безчеститься, а книги вилучаються з бібліотек та клубів. З квітучого красеня за декілька років Уайльд перетворився на сліпого й глухого старця, що втратив волю до життя.

плітки переслідували письменника протягом усього життя
плітки переслідували письменника протягом усього життя

Оскар Уайльд (Оскар Фінгал О'Флаерті Уіллз Уайльд, Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde) народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, а помер 30 листопада 1900 в Парижі. Син хірурга та письменниці, Оскар Уайльд з 12 років носив циліндр і вмів зачарувати будь-якого співрозмовника. Сучасники згадували, що його розмови були так само сповнені дотепними афоризмами, як і його п'єси. Сам автор зазначав, що, на його думку, написання п'єси вимагає не більших зусиль, ніж звичайна розмова.

На створення знаменитих комедій Уайльд витрачав не більше двох тижнів. У житті й літературі він обрав собі роль великого естета. Уайльд уникав людних місць, а його промови були сповнені парадоксів. Неприродне приваблювало письменника: «Краще сто неприродних гріхів, ніж одна неприродна чеснота».

Оскар Уайльд здобув славу завдяки роману «Портрет Доріана Грея», казкам «Щасливий принц», «Відданий друг», «Юний король», поемі «Сад Ероса», а також низці численних есе.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?