Життя на Марсі можна буде "понюхати" Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2010 10:12 · Розділ: Наука

Вчені встановили, що в разі існування життя на Марсі, його, ймовірно, спершу можна буде «понюхати», а лише тоді – побачити. Окремі хімічні речовини з характерним неприємним запахом можуть допомогти дослідникам виявити чужорідні мікроорганізми Червоної планети.

Так, меркаптанові молекули, що містять сірку, характерні для значної кількості земних мікробів, в тім числі й для тих, які перебувають в симбіозних зв’язках з людиною. Стівен Венс з лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені (штат Каліфорнія) стверджує, що

наступний марсохід НАСА надто чутливий до хімічних запахів, а це може стати в пригоді під час виявлення марсіанських мікроорганізмів.

Космічний апарат Curiosity обладнають лазерним спектрометром - інструментом, здатним уловлювати запахи. Його планують висадити на Марс у 2012 році. TLS (пристрій фільтрування запахів) був розроблений для аналізу ізотопів вуглецю, що містяться в метані планети з метою пошуку ознак того, що газ має біологічне походження. Однак, на думку вчених, ізотопні випробування можуть призвести до неоднозначних результатів, тому знаходження метилмеркаптану суттєво допоможе в процесі пошуку марсіанських мікроорганізмів.

Джерело: infuture.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.