Відомі картини- вбивці Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2010 12:08 · Розділ: Культура

З багатьма творами живопису пов'язані містичні історії та загадки. Більше того, деякі фахівці вважають, що до створення низки полотен причетні темні та містичні сили, і, слід зауважити, небезпідставно. Надто вже часто з цими фатальними шедеврами відбувалися дивовижні факти та незрозумілі події - пожежі, смерті, божевілля авторів тощо.

З- поміж таких "проклятих" полотен неможливо оминути увагою "Плач хлопчика" - репродукцію картини іспанського художника Джованні Браголіна. Історія створення її така: художник забажав написати портрет дитини, що плаче, і позувати змусив власного маленького сина. Та, оскільки малюк не міг плакати на замовлення, батько спеціально доводив його до сліз, запалюючи перед обличчям малого сірники. Художник знав, що хлопчик панічно боявся вогню, але мистецтво видавалося дорожчим за нерви власної дитини, то ж він продовжував працювати, знущаючись над сином.

Дехто вважає, що картина несе прокляття
Дехто вважає, що картина несе прокляття

Одного разу доведений до істерики малюк не витримав і вигукнув, обливаючись слізьми: "Гори сам!". Прокляття незабаром збулося - через два тижні від пневмонії помер хлопчик, а згодом живцем згорів у власному будинку і його батько.

Ось така передісторія. Свою зловісну славу картина, а, вірніше, - її репродукція, здобула у 1985 році в Англії.

Пов’язана вона перш за все із серією дивних збігів - у Північній Англії один за одним горіли житлові будинки. Були жертви. Деякі постраждалі, спілкуючись з кореспондентами, згадували, що з усього майна дивом уціліла тільки дешева репродукція із зображенням дитини, що плаче. Таких повідомлень ставало дедалі більше, поки нарешті один з пожежних інспекторів привселюдно не заявив, що в усіх без винятку згорілих будинках був знайдений недоторканим "Плач хлопчика". Внаслідок цих подій одна з газет опублікувала офіційну заяву про те, що всі, у кого є ця репродукція, повинні негайно її позбутися, і владою надалі заборонено купувати та зберігати картину вдома. До речі, оригінал полотна до цього часу не знайдений.

Водяні
Водяні

Ще одним "вогняним шедевром" вважаються "Водяні лілії" імпресіоніста Моне. Першою картина завдала шкоди самому художнику - його майстерня ледь не згоріла з незрозумілих причин. Згодом жертвами пожежі стали нові власники "Водяних лілій" - кабаре на Монмартрі, будинок одного французького мецената і навіть Нью-Йоркський музей сучасних мистецтв. На сьогоднішній день картина знаходиться в музеї Мормотон у Франції, і своїх "вогненебезпечних" властивостей ніяким чином не проявляє. Поки що.

Інша, менш відома та зовні нічим не примітна картина-"палій" висить у Королівському музеї Единбурга. Це портрет немолодого чоловіка з простягнутою рукою. За повір'ям, іноді пальці руки написаного маслом старого ворушаться. І той, хто став свідком цього незвичайного явища, обов'язково найближчим часом помре від вогню. Найвідоміші жертви портрета - лорд Сеймур та капітан далекого плавання Белфаст. Обидва стверджували, що бачили, як старий ворушив пальцями, то ж обидва згодом згоріли у вогні. Городяни свого часу навіть вимагали знищити картину, однак директор музею, ясна річ, не погодився - саме цей непоказний портрет і привертає увагу більшості відвідувачів.

Ще один секретМона
Ще один секретМона

Знаменита "Джоконда" Леонардо да Вінчі не лише захоплює, але й наводить жах на деяких поціновувачів мистецтва. Орім припущень, вигадок та легенд про саму роботу та про усмішку Мони Лізи, існує теорія, ніби цей найвідоміший портрет у світі вкрай негативно впливає на споглядаючих. Так, офіційно зареєстровано більше сотні випадків, коли відвідувачі, які довго розглядали картину, втрачали свідомість. Відомо, що Мона Ліза, яка позувала художникові, померла молодою, у віці 28 років. А великий майстер Леонардо над жодним своїм творінням не працював так довго та ретельно, як над "Джокондою". Шість років - до самої своєї смерті – Леонардо переписував і правив картину, але так і не домігся того, чого хотів.

Картина Веласкеса "Венера з дзеркалом" теж користувалася поганою славою. Всі, хто купував її, або розорилися, або гинули насильницькою смертю. Навіть музеї не дуже хотіли включати її до складу основної композиції, то ж картина постійно змінювала "прописку". Все закінчилося тим, що одного разу на полотно накинулася божевільна й порізала його ножем.

Джерело: www.pravda.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?