Декілька міфів про мешканців Східних країн Автор: lesya · Опубліковано: 17.09.2010 13:57 · Розділ: Культура

У середовищі україномовних туристів навколо традиційного одягу місцевих представниць прекрасної статі розповсюджується велика кількість різноманітних домислів та пліток. Так, те, що ми звикли називати паранджею, поширювалося лише в Середній Азії, і витвір цей, слід зауважити, був варварським - в 40-градусну спеку жінку закутували важким покривалом, що закривало її з голови до п'ят, одягаючи під нього спеціальну сітку, виготовлену з кінського волосся - чачван.

Що ж стосується традиційного жіночого одягу, в якому еміратських жінок можна побачити в громадських місцях, то нічого спільного із середньоазіатською паранджею він не має. Убір являє собою чорне довге плаття – абаю – пошите зазвичай з легких тканин, приміром шовку чи сатину. Під абаю слід одягати барвистішати, вишиті золотою чи срібною ниткою (набори для вишивки називаються "гандура", подробности здесь). Голова арабської жінки обов'язково покривається чорним шарфом, що носить назву «шелей». Обличчя закриває вуаль - «гішуа» або хустка з прорізами для очей. Сучасні модниці вважають за краще носити абаю від кутюр: багато відомих дизайнерів пропонують ексклюзивні колекції традиційного східного жіночого вбрання, вартість якого не поступається вартості нових моделей відомих світових автомобільних брендів.

гаремів в ОАЕ ніколи не було
гаремів в ОАЕ ніколи не булоЩе одна популярна східна легенда - гарем. Зауважимо, що гаремів в Еміратах не було ніколи. Ось наявність кількох дружин в одного чоловіка – це правда. Традиція сягає корінням далекого минулого і має доволі- таки «приземлене» пояснення. Важке та повне небезпек життя бедуїнів нероздільно пов’язувалося з поняттям боротьби. Жінка з дітьми, що втратили свого годувальника, були приречені в жорстоких пустельних умовах на голодну смерть. Саме тому й виник звичай брати, приміром, за дружину вдову померлого брата, щоб не кидати напризволяще його дітей. Ця традиція дожила до наших днів, однак сучасники розглядають її без особливого ентузіазму, адже згідно з релігійними постулатами, чоловік на Сході несе повну матеріальну відповідальність за жінку та дітей.

В нашій європейській уяві Схід завжди поставав окутаним таємничістю, залишаючи місце для домислів та фантазій. Саме тому, а може і в силу того, що Близький Схід асоціюється у багатьох з вічною зоною конфліктів, а отже - небезпекою, прийнято вважати, що подорож по країнах Сходу, тим більше самостійна - привілей чоловіків. Однак повірте, що мусульманський світ за рідкісним винятком - найбезпечніша зона для добропорядних жінок, які подорожують з чесними намірами.

Джерело: http://www.farabtourism.kz


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?