Нова версія російської "Голки" Автор: lesya · Опубліковано: 17.09.2010 12:45 · Розділ: Кіно

Вихід у прокат фільму «Голка. Remix» став гарним приводом згадати російських супергероїв.

Режисер Рашид Нугманов виконав, без сумніву, серйозний обсяг роботи. «Голка. Remix» довша приблизно на двадцять хвилин за свою попередницю, що зумовлене використанням у фільмі архівного відео з Віктором Цоєм в кочегарці, коміксів, циркових номерів за участю Спартака - Баширова та телевізійних лекцій нарколога Артура Юсуповича. Перш за все слід, на нашу думку, відзначити, що кінострічка «Голка. Remix» повністю виправдовує свою назву - старі й нові лінії зводяться та перетинаються. Основна сюжетна лінія то впевнено домінує, породжуючи ностальгію й лише зрідка перериваючись новітніми доповненнями, то раптово від «Голки» залишається лише герой, оточення якого змінюється повністю. У фіналі звучить спільна для двох кінострічок «Група крові».

Нугманов стверджує, що в новій версії намагався відповісти на всі ті запитання, які з’явилися у глядачів протягом 20 років існування фільму, пояснити все невиказане, довершити те, чого раніше зробити не вдалося. В результаті, однак, по-східному стриману дотепність оригіналу в реміксі чомусь замінили кітчем, а те, про що творці промовчали 20 років тому, насправді краще було не виносити на огляд та обговорення публіки.

Проте дивним чином на тлі не дуже вдалої переробки загострилися достоїнства оригіналу.

Віктор Цой у кінофільміГолка
Віктор Цой у кінофільміГолка

«Голка. Ремікс» являє собою своєрідний коктейль сюрреалізму, східних єдиноборств (у фільмі демонструються уривки тренувань виконавця головної ролі) та елементів «нової хвилі». Більше того, Моро став першим в повному розумінні цього слова героєм «нової Росії». Залишилось зрозуміти, чому його сьогоднішнє повернення (в реміксі воно артикулюється навіть занадто буквально) таке важливе.

Нова інкарнація «Голки» дозволяє провести паралелі та зіставити кінострічку з іншою, не менш відомою в сучасній Росії та за її межами, кінострічкою «Брат», головним героєм якої є Данило Багров. «Брат» і «Голка» взагалі дуже схожі між собою - афористичністю діалогів, легкою відірваністю від реальності, зрештою, навіть російським роком, що використовується в саундтреках.

Що ж до героїв, то вони теж дуже схожі. Це явно один і той же тип. Так, смерть переслідує і Моро, і Данила постійно та в наймайстерніших епізодах відчувається майже фізично, однак супергерой, без сумніву, безсмертний. Він мовчазний, не знає, куди йде, але впевнений в необхідності власного руху, а головним є те, що він просто користується свободою. Супергерой – постать завжди титанічна, то ж Нугманов свідомо позбавив надлишкового пафосу окремі епізоди нової версії

Фільм «Голка. Remix» в прокаті з сьогоднішнього дня. В головній ролі, нагадаємо, безсмертний Віктор Цой.

Джерело: www.gazeta.ru


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.