Вчені створили найменшу лампочку Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.05.2009 16:40 · Розділ: Нові технології

Фізики з Університету Каліфорнія в Лос-Анжелесі розробили найменшу в світі лампу розжарювання. Розробка настільки мала, що побачити її неозброєним оком практично неможливо; розгледіти лампу можна лише тоді, коли вона горить, і зір для цього повинен бути відмінним. За словами творців мікро-новинки, вона має ширину всього 100 атомів, а складається з однієї вуглецевої нанотрубки.

Коли мікроскопічна лампочка горить, то неозброєним оком можна помітити лише крихітну і досить тьмяну крапку, яка світиться. Нова розробка працює по тому ж принципу, що і звична лампа, тільки її нитка в 100 000 разів тонша і в 10 000 разів коротша ніж традиційна нитка розжарення.

Фото взято з сайту www.cybersecurity.ru
Фото взято з сайту www.cybersecurity.ru

У багатьох може виникнути питання: навіщо ж вести розробки в області традиційних ламп розжарювання, коли цивілізований світ відмовляється від них на користь економних джерел освітлення, які до того ж дешевші?

Мікролампа достатньо велика для того, щоб фіксувати наявність статичної електрики на тих чи інших надчутливих приладах. З іншого боку, її виробництво - це чистої води нанотехнології, робота з якими завжди розпочинається з простих речей і йде до складних.

"Такі прилади є нанопрототипами звичніших нам об'єктів макросвіту. Наша мета - зрозуміти як працюють багато фізичних законів, зокрема закон Планка в наносвіті", - говорить розробник Кріс Ріган.

На думку Рігана, дана система є багатообіцяючим об'єктом дослідження, оскільки знаходиться на стику двох наук, крім того, вуглецевій трубці, що використовується як нитка розжарення властива виняткова температурна стабільність при таких малих розмірах.

Джерело www.cybersecurity.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.