Мусульманкам заборонять приховувати обличчя Автор: lesya · Опубліковано: 17.09.2010 09:51 · Розділ: Цікаві факти

Через півроку на вулицях Франції буде заборонено з'являтися в паранджі. Закон про заборону мусульманського одягу, що приховує обличчя жінки, був ухвалений верхньою палатою парламенту країни та стосуватиметься не лише місцевих мешканок, але й туристок з ісламських країн.

Декілька днів тому депутати сенату Франції проголосували за прийняття закону, який забороняє з’являтися в громадських місцях в паранджі - шатах, схожих на халат з довгими рукавами та сіткою, яка приховує обличчя, а також в нікабі - жіночому головному уборі (зазвичай, чорного кольору) з вузьким прорізом для очей. За прийняття закону проголосували 246 членів сенату та лише один виступив проти. Зауважимо, що в липні цього року закон ухвалила національна асамблея - нижня палата парламенту Франції.

Тепер розглядом законопроекту займеться конституційна рада та за умов відсутності суперечностей і оскарження в Конституційному суді в березні 2011 року тисяча вісімсот мешканок Франції (саме стільки жінок у країні носять паранджу або нікаб) більше не зможуть приховувати обличчя не лише в школах, університетах і держустановах, а й просто на вулиці. Разом з цим доведеться зняти звичний одяг і гостям Франції, в тому числі з країн Близького Сходу та інших ісламських держав. Щоправда, носити на вулицях хіджаб - хустку, що приховує волосся,- француженкам і туристкам не забороняється.

За порушення закону передбачений штраф - 150 євро. Якщо ж чоловіки змушуватимуть власних дружин вдягатися всупереч прийнятій забороні, їм загрожує набагато серйозніше покарання - 30 тисяч євро штрафу та рік в'язниці.

Правда, поки що невідомо, як поліція буде забезпечувати дотримання закону, особливо в процесі встановлення міри вини чоловіків, що спонукають жінок та родичок приховувати обличчя.

Автори законопроекту вважають, що примушування жінки до носіння певного одягу є новою формою рабства, яке для Французької республіки неприйнятне зовсім. Водночас їх опоненти маніпулюють поняттями свободи особистості, совісті та віросповідання, стверджуючи, що Франція провокує агресію мусульман, яких у країні понад 5 млн.

Мусульманки заявляють, що готові взагалі не виходити на вулицю, але не згодні зняти паранджу. «Я просто попрошу інших людей ходити замість мене до магазину, а сама залишуся вдома і буду молитися», - сказала журналістам 45-річна мешканка паризького передмістя Аум Аль-Кір. Виходить, що новий закон, нібито спрямований на інтеграцію мусульманок в суспільство, навпаки, ізольовуватиме їх.

Не підтримали новий закон і Рада мусульманських громад Франції з правозахисною організацією Amnesty International. Однак навряд чи це щось змінить. Законопроект, нагадаємо, був внесений президентом країни Ніколя Саркозі влітку цього року, а вже в липні була прийнята резолюція, в якій носіння паранджі називали «нападом на гідність та рівноправ’я чоловіків і жінок», що «суперечить цінностям Республіки». Таким чином, введення заборони стало цілком логічним завершенням висунутої французьким президентом ініціативи.

Джерело: chas-daily.com


Інші новини розділу