Діти вміють іронізувати Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2010 14:09 · Розділ: Життя

Результати досліджень вчених Монреальського університету, опубліковані виданням British Journal of Developmental Psychology, стверджують, ніби діти у віці 4 років можуть розуміти та застосовувати іронію, що суттєво вплине на характер спілкування батьків та дітей в сім'ї.

Постдокторант Стефані Александер (Stephanie Alexander) зауважує, що попередні дослідження в цій галузі стверджували, ніби іронія не розпізнається дітьми у віці 8-10-и років. Однак вони головним чином зосереджувалися на сарказмі та проводилися в лабораторії. Натомість нові експерименти здійснювалися в домашніх умовах, враховуючи одразу чотири типи небуквального мовлення: гіперболу, евфемізм, сарказм та риторичне запитання.

Дослідження, проведене в співпраці з вченими університету Конкордії, довело, що діти розуміють як мінімум одне іронічне висловлювання, зроблене кимось із батьків, та можуть повністю осягнути завуальовану мову до шести років, хоча деякі форми іронії, приміром гіперболу, схильні розпізнавати вже у чотири. У 22-ох з 39-и сімей, що піддавалися експерименту, діти виявили високу здатність до сприйняття сарказму.

В цілому в процесі дослідження під час взаємодії з дітьми найчастіше використовувалися гіпербола та сарказм, водночас евфемізми та риторичні запитання застосовувалися, як правило, в конфліктних ситуаціях. Батьки по- різному використовували іронію: матері частіше послуговувалися риторичними запитаннями, водночас чоловіки надавали перевагу сарказмові.

Александер впевнена, що розуміння дітьми комплексної комунікації набагато складніше, ніж вважалося раніше. І якщо батьки зможуть усвідомити, що дитина сприймає зауваження буквально, особливо в конфліктних ситуаціях, використання відповідної мови може допомогти розрядити потенційно вибуховий момент.

Джерело: www.innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.