Вибір жінок: тестостерон чи кортизол? Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2010 10:13 · Розділ: Медицина

Шотландські вчені запропонували біологічне пояснення жіночому вибору чоловіків спокійних та зібраних.Дослідження цієї теми зазвичай не виходить за межі наукових маніпулювань теорією тестостерону. Відомо, що саме цей гормон сприяє формуванню так званих мужніх рис обличчя, які, як правило, асоціюються з міцним здоров'ям.

З точки зору доволі примітивного дарвінізму чоловік з високим вмістом у крові тестостерону обов’язково стане ідеальним партнером. Однак думка більшості жінок не збігається з усталеною роками гормональною теорією тестостерону. Численні дослідження довели, що для слабкої статі така особа – прямий натяк на невірного чоловіка, який на додачу асоціюється ще й з поганим батьком.

На противагу тестостерону Фіона Мур з Університету Аберті разом з колегами сконцентрувала всю увагу навколо кортизолу - гормону, з яким пов’язують виникнення стресів. Високий рівень концентрації цієї речовини в організмі не лише порушує нормальне функціонування імунної системи, а й здатний у певному сенсі блокувати репродуктивну функцію чоловіків. Звідси стає зрозумілим, чому жінки віддають перевагу чоловікам з низьким рівнем кортизолу.

В процесі дослідження вчені спершу обрали 39 студентів з- поміж усіх охочих взяти участь в проведенні експерименту та виміряли вміст в слині обох гормонів – тестостерону та кортизолу. Опісля 42-ох студенток попросили оцінити фотографії юнаків за наступними критеріями: привабливістю, мужністю та станом здоров'я (зауважимо, що абсолютно здоровими були всі без винятку учасники експерименту). Молоді люди з низьким рівнем кортизолу здалися дівчатам найцікавішими, водночас рівень тестостерону ніяк не впливав на їх вибір.

кортизол - гормон стресу
кортизол - гормон стресу

Другим етапом експерименту став розподіл осіб чоловічої статі на чотири групи: з високими рівнями тестостерону та кортизолу; з високим тестостероном та низьким кортизолом і т. д. Особи з кожної групи були злиті воєдино. Студенток з різними стадіями менструального циклу просили оцінити отримані фотокартки. Неймовірно, але в період найвищої вірогідності зачаття перевагу знову отримували люди з низьким рівнем кортизолу!

Відомо, що жінки, обираючи супутника всього свого життя, намагаються віднайти хорошого батька майбутній дитині, чоловіка, який зможе обдарувати потомство найкращими рисами. А рівень кортизолу якраз і передається у спадок.

На інших етапах циклу вибір дівчат був складнішим, однак в цілому перевага віддавалася студентам з одночасно високими або низькими рівнями обох гормонів. В такому випадку, вважають учені, жінки шукали чоловіка, а не батька для своєї дитини.

Джерело: science.compulenta.ru


Інші новини розділу