Ламінарії - новий вид транспорту Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2010 08:51 · Розділ: Природа

Вчені Нової Зеландії відшукали прямі докази того, що осілі морські тварини, які мешкають поблизу берегів, можуть подорожувати на великі відстані, використовуючи замість транспорту звичайнісінькі водорості.Дослідників давно цікавив той факт, що малорухомі молюски та морські зірки, не здатні самостійно долати великі відстані, невідомим науці способом досягають протилежного узбережжя. Однак до цього часу вчені не знаходили належного наукового обґрунтування описаному явищу.

Нещодавно доктор Керідвен Фрейзер (Ceridwen Fraser), зоолог Університету Отаго разом з колегами проаналізував окремі види ламінарієвих водоростей, які часто дрейфують антарктичною циркумполярною течією Південного океану. Генетичний тест довів, що, пропливши сотні кілометрів, водорості на Південний острів потрапили зі Снарських островів або з південної частини Окленду.

морські зірки, прикріплюючись до ламінарій, подорожують океаном
морські зірки, прикріплюючись до ламінарій, подорожують океаном

Зазвичай такі водорості прикріплюються до прибережних скель за допомогою великих відростків, схожих на корінь, стаючи поселенням цілої спільноти морських мешканців. Виявилося, тварини не покидають своєї «домівки» навіть тоді, коли вона під дією потужних водних потоків потрапляє до відкритого моря. Ретельні дослідження ракоподібних, морських павуків, равликів та морських зірок, принесених разом з водоростями, довело, що вони родом з тих самих місць, звідки і їх своєрідний транспорт.

Доктор Фрейзер, коментуючи результати дослідження, наголосив на переконаності в достовірності припущень того, що водорості, пропливши не одну сотню кілометрів океаном, водночас допомогли вижити в цій подорожі й тваринам. Вчені відстоюють думку, що схожі явища відбуваються по всьому світу, вважаючи водорості основною транспортною системою багатьох прибережних тварин.

Джерело: iscience.ru


Інші новини розділу