Вчені виявили "короткозорий" ген Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2010 13:15 · Розділ: Медицина

Група вчених під керівництвом Університету Дьюка в Північній Кароліні, користуючись результатами різноманітних експериментів, виявила ген, пов'язаний з розвитком короткозорості. За словами дослідників, це відкриття зумовить появу нових тенденцій у розробці генної терапії цього захворювання, водночас удосконаливши вже існуючі методи боротьби з недугою.

В процесі роботи вчені проаналізували геноми 13414 добровольців з різних регіонів світу (зазначимо, що об’єктами експерименту були виключно представники європеоїдної раси). Внаслідок проведеного дослідження було встановлено, що розвиток короткозорості пов'язаний з ділянкою ДНК, яка впливає на роботу гена RASGRF1. Останній, функціонуючи в нейронах і сітківці ока, відповідає за сприйняття зображення та формування зорової пам'яті. Для перевірки результатів експерименту вчені скористалися новим видом генно-інженерних мишей, позбавлених гена RASGRF1, згодом виявивши в піддослідних відхилення в будові кришталика ока.

Ймовірно, незабаром зявиться можливість зняти окуляри
Ймовірно, незабаром зявиться можливість зняти окуляри

Окрім цього, вчені Університету Дьюка в тісній співпраці з азіатськими колегами виявили ген CTNDD2, також пов'язаний із розвитком короткозорості, але вже у китайців та японців.

Обидва дослідження проводилися під керівництвом Террі Янга. Вчений відзначив, що зазвичай минає чимало часу від відкриття генетичних основ будь-якого захворювання до розробки корекції цих порушень. Відтак що стосується очей Террі Янг висловив протилежну думку: з огляду на те, що в цих органах тривалий час підтримується висока концентрація генного препарату, не проникаючи в інші тканини, то генна терапія короткозорості може бути розроблена досить швидко.

Джерело: km.ru


Інші новини розділу