Таємна сторінка життя в Бухенвальді Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2010 11:16 · Розділ: Культура

Виставка в меморіальному комплексі в Бухенвальді свідчить про те, що ув'язнених концтабору, окрім усього іншого, змушували займатися проституцією На перший погляд барак – осередок найдавнішої професії – на території концтабору в Бухенвальді нічим не відрізнявся від інших, і лише фіранки на вікнах вказували на те, що це була не зовсім звичайна будівля. Всередині на столах стояли вази з квітами, на ліжках лежали подушки, а на стінах висіли картини. "Увечері, після зміни варти на табірній вежі біля головних воріт, близько двох десятків ув'язнених Бухенвальда жіночої статі повинні були приступати до своїх обов'язків - вони були повіями в табірному борделі," - пише у своїй статті, опублікованій в Sueddeutsche Zeitung, Крістіане Коль.

Бордель у Бухенвальді існував з 1943 року і був закритий незадовго до закриття табору в 1945 році. Водночас клієнтами жінок були не офіцери СС, а самі ув'язнені. Берлінський культуролога Роберта Зоммер, вивчивши архіви концтабору, зауважує, що бордель відвідувало близько ста в'язнів щодня. Цей факт, як вважає дослідник, довго замовчувався, оскільки ні самі нацисти, ні їхні жертви не були зацікавлені в тому, щоб широкі маси дізналися про таку пікантну форму примусових робіт.

І лише дослідження Зоммера змогло в певному сенсі висвітлити таємний аспект діяльності нацистського режиму. Німецікий культуролог написав книгу "Бордель у концтаборі", яка стала основою виставки в Бухенвальді. В книзі зазначається, що табірні борделі стали формуватися за наказом голови СС Генріха Гіммлера, який бачив у них можливість підвищити продуктивність і працездатність ув'язнених. Офіційно сексуальні послуги були частиною системи заохочень, яка разом з тим передбачала видачу сигарет та певні пільги в процесі листування. Проте насправді мова йшла насамперед про додаткове приниження в'язнів концтабору. Відвідуванню закладу передували подача письмового прохання та принизливі медичні процедури. В разі схвалення заяви керівництвом табору конвой супроводжував ув’язненого до кімнати в "особливому бараці". Час візиту був суворо обмежений, за тим, що відбувається в приміщенні, стежили охоронці.

За словами Зоммера, жінок до такої роботи залучали обіцянкою дострокового звільнення. Вчений вважає,що багато колишніх в'язнів не розповідали про своє минуле та не вимагали компенсації через страх бути на все життя затаврованими.

Джерело: http://www.inopressa.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?