Відмінність інтелектів - міф чи реальність Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2010 09:37 · Розділ: Медицина

Іноді поведінка чоловіків та жінок настільки відрізняється, що можна подумати, ніби вони з різних планет. Справді, теорія про те, що розумовий процес багато в чому залежить від статі людини останнім часом набула великої популярності. Однак провідні нейробіологи стверджують, що такий аспект розгляду розумового процесу - лише міф, не обґрунтований суттєвими доводами та фактами.

Так, за словами професора Джини Ріппон Університету Астона в Бірмінгемі, жіночий інтелект абсолютно не відрізняється від чоловічого, а судження, які суперечать цьому, вона вважає застарілими і помилковими, звинувачуючи деяких дослідників в упередженому розгляді цього питання.

"У співтоваристві нейробіологів стурбовані невірним тлумаченням та зловживанням результатами з приводу зв'язку мозкової структури та поведінки," - відзначає Ріппон. Помилкові припущення висловлюються з метою підтримати стереотипи та довести існування біологічних та структурних відмінностей в сірій речовині представників різних статей, що нібито й пояснює їхні соціальні ролі та статус. Нейробіолог підкреслила, що всі ці гіпотези безглузді: невеликі відмінності між чоловіками й жінками в контексті спільності рис поведінки зовсім незначні.

Вона додала, що протягом усієї своєї історії людство маніпулювало біологічними відкриттями для демонстрації соціальної відмінності між статями. Наприклад, у вікторіанську епоху вчені наполягали на тому, що жінки міркують не тією частиною мозку, якою чоловіки, а в 1950-х роках дослідники вигадали, що жіночим розумом керують майже виключно гормони. На сьогоднішній день продукується ідея відмінності мозкової структури у представників протилежних статей. Однак дослідниця зазначає, що не існує анінайменших реальних доказів ні одній з цих теорій.

чоловіки та жінки: хто розумніший
чоловіки та жінки: хто розумніший

Таку позицію британської вченої цілком схвалює та підтримує її австралійська колега Корделія Файн, яка підтверджує, що ніяких відмінностей в неврології чоловіків та жінок не існує, вся різниця полягає у вихованні.

Нещодавно німецькі вчені розвінчали міф про перевагу жінок у здатності вирішувати кілька завдань одночасно. До цих пір вважалося, що представниці прекрасної статі схильні до своєрідної одночасної “поліфункціональності”, однак експеримент, проведений дослідниками з Інституту праці, здоров'я і соціального страхування в Берліні, довів, що як жінки, так і чоловіки далеко не блискуче справляються з великою кількістю одночасних завдань.

Відтак трохи раніше співробітники інституту виховання і освіти на базі Лондонського університету, протестувавши 10000 бажаючих, дійшли висновку, що жінки розуміють і запам'ятовують швидше, ніж чоловіки. Більше того, з віком пам'ять перших покращується, натомість сильна стать характеризується більшою забудькуватістю.

Джерело: http://www.utro.ru


Інші новини розділу