Знайдено автора портретів Єлизавети I Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2010 09:21 · Розділ: Культура

Британські мистецтвознавці встановили, що два знаменитих портрети королеви Єлизавети I, намальовані ще за життя цієї високопоставленої особи, – так звані "Фенікс" і "Пелікан" - були створені в одній студії та, скоріше за все, одним художником - Ніколасом Хілліардом, що жив і творив з 1547 по 1619 рік.

Цей факт вдалося з'ясувати завдяки проведенню дендрохронологічної експертизи. В процесі дослідження виявилося, що панелі, на яких написані обидва портрети, виготовлені з однакового виду деревини. Центральні дошки обидвох портретів зроблені з одного виду дуба, натомість бічні - з іншого. За результатами експертизи матеріал завозився з Польщі або країн, розташованих на північному сході Євроли.

два портрети королеви Єлизавети дуже схожі між собою
два портрети королеви Єлизавети дуже схожі між собою

Окрім того, вдалося встановити, що малюнок одного портрета точно відтворює малюнок іншого, однак в дзеркальному відображенні. Це дозволяє зробити висновок,, що художник в творчому процесі використовував один і той шаблон. До цього часу дослідники вважали, що "Пелікан" був створений першим, приблизно в 1573-74 роках, а "Фенікс" - двома роками пізніше. Однак інфрачервоний аналіз встановив, що на "Феніксі" художник виправив положення очей (спочатку вони були намальовані дещо нижче).Звідси випливає, що живописець почав власне з нього, згодом виправивши уже існуючий шаблон, який і використав в процесі створення "Пелікана". Ймовірно, художник працював над двома картинами одночасно, закінчивши їх майже в один і той же час.

Мистецтвознавці припускають, що портрети були написані Хілліардом або ж, без сумніву, в його майстерні. Художник більше відомий як автор мініатюр, різноманітних ілюстрацій і талановитий ювелір. На жаль, не збереглося жодної картини, виконаної маслом, яку з впевненістю можна було б йому атрибутувати. Та не зважаючм на це, між слайдами Хілліарда та двома портретами Єлизавети простежується помітна стилістична схожість. Відтак, давно відомо, що Хілліарду замовляли портрет королеви.

"Пелікан" і "Фенікс" отримали свої прізвиська завдяки ювелірним прикрасам, зображеним на кожному з портретів. Перша з названих картин зберігається в галереї Уокер в Ліверпулі, друга належить Національній портретній галереї, проте вже давно з’являється на виставках в Тейті. Після проведеного дослідження портрети вирішили вивісити разом: з 13 по 19 вересня охочі зможуть побачити їх в Національній портретній галереї в Лондоні.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?