Що таке дисморфобія? Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2010 09:05 · Розділ: Краса і здоров'я

Дисморфобія - це психічний розлад, в результаті виникнення якого людина надмірно стурбована власною зовнішністю, переймаючись незначними дефектами чи особливостями свого тіла.

Ця проблема найчастіше спостерігається у дівчат, негативно впливаючи на всі сфери життя молодих людей. Приміром, нещодавно голлівудська актриса Джессіка Альба опинилася в неоднозначній ситуації: знаменитість була змушена особисто відрадити дівчину- китаянку від пластичної операції, яку молода мешканка Китаю забажала зробити у відчайдушній спробі завоювати прихильність власного бойфренда. Молодий хлопець ідеалом жіночої краси вважав саме Джесіку Альбу. Його подруга, ясна річ, забажавши догодити своєму обранцеві, вирішила за допомогою хірургічного втручання змінити зовнішність та стати схожою на кінозірку. Джесіці, якій, з одного боку, могло лестити таке захоплення її власним тілом та обличчям, вдалося, однак, переконати китаянку в недоцільності та необґрунтованості таких дій.

актриса особисто переконала дівчину- підлітка у недоцільності пластичної операції
актриса особисто переконала дівчину- підлітка у недоцільності пластичної операції

Однак це лише поодинокий випадок. Частіше за все молоді люди не зважають на жодні аргументи. Пластичні хірурги б’ють на сполох: молоді, що прагне зробити пластику обличчя, стає дедалі більше. Водночас зростає популярність уколів ботоксу. Лікарі цим вкрай стурбовані, адже ботокс був створений для сорокалітніх жінок, шкіра яких втратила притаманні їй замолоду пружність та еластичність. Ботокс допомагає її (шкіру) відновити.

Однак юні особи найчастіше не прислухаються до порад експертів. Вони не замислюючись лягають під ніж хірурга, піддаючись дії косметологічних процедур з метою зробити свою зовнішність привабливішою. Однак фахівці впевнені: більшу частину проблем можна вирішити за допомогою психологів, які визначають таке прагнення до удосконалення зовнішності як психологічну проблему – дисморфофобію.

Джерело: http://news.siteua.org


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.