Скандал навколо результатів Венеціанського кінофестивалю Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2010 08:43 · Розділ: Кіно

Знаменитий італійський актор та режисер, голова журі Венеціанського кінофестивалю Квентін Тарантіно, опинився в центрі скандалу, розрекламованого італійськими ЗМІ. Журналісти звинувачують відомого режисера в протекціонізмі та упередженому ставленні до конкурсантів. Кінокритики також вважають несправедливим розподіл місць та нагород між учасниками фестивалю.

На сторінках найбільшої та, безперечно, найпопулярнішої італійської газети Correre della Sera зазначається, що головування Тарантіно в журі конкурсу, очевидно, спричинило справжнісінький конфлікт інтересів. Водночас, у виданні підкреслюється, що кінострічки «Десь» та «Дорога в нікуди», без сумніву, цікаві та майстерні в певному сенсі цього слова, однак чогось особливого, надзвичайного та неординарного кінокритики в них не виявили.

Власне кажучи, і в журналістів є всі підстави підозрювати Тарантіно в нечесності. Так, «Золотого лева» отримала Софія Коппола, колишня коханка знаменитого кінорежисера. Водночас «Срібний лев» дістався давньому другові Квентіна Алексу де ла Іглесіа. Спеціальним призом був нагороджений Монті Хеллман, який свого часу проклав молодому Тарантіно шлях до кінематографу. І лише російський фільм «Вівсяники», який також отримав приз у Венеції, в площину скандалу не потрапив, ніхто з творців фільму не має нічого спільного з Тарантіно.

Квентін Тарантіно - голова журі Венеціанського кінофестивалю
Квентін Тарантіно - голова журі Венеціанського кінофестивалю

Режисер різко та негативно відреагував на всі звинувачення. Як аргумент він навів історію зі своєї біографії. «У 1992 році я привіз на фестиваль Санденс свій перший фільм. Тоді Хеллман попередив мене, що немає нічого гіршого, ніж друг, який займає посаду в журі конкурсу, оскільки він ніколи не дасть тобі виграти», - зауважила знаменитість.

Джерело: http://www.internovosti.ru


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.