Зрушити предмет з місця, не торкаючись його, можливо Автор: lesya · Опубліковано: 13.09.2010 07:59 · Розділ: Наука

Фізики Австралійського національного університету розробили пристрій, здатний пересовувати шматки скла на відстані півтора метра без найменшого дотику до них. Цей винахід може відіграти вагому роль у створенні т. зв. «оптичного пінцету». Дотепер вдавалося на декілька міліметрів зрушити з місця лише часточки, завбільшки з бактерію, та й то винятково в рідинному середовищі.

В процесі проведення експерименту вчені використовували лазер із т. зв. холодною серцевиною. Шматочки скла, розташованого в ній, утримуються молекулами нагрітого повітря. Опісля в серцевину лазера спрямовують невеликий пучок лазерних променів, які, тиснучи на частини твердої речовини, змушують їх рухатися в потрібному напрямку вздовж променя.

пучок лазерного проміння змушує предмети рухатися
пучок лазерного проміння змушує предмети рухатися

Експеримент обмежувався довжиною оптичного столу (1,5 метра), тому вчені впевнені, що їм вдалося б пересунути шматки скла і на дещо більшу відстань.

Разом з тим, система має один очевидний «недолік»: вона працює тільки в умовах наявності атмосфери. До космічної фантастики науці ще далеко. Однак, не зважаючи на це, технологія має величезний практичний потенціал на Землі: вчені доводять доцільність її використання в процесі переміщення небезпечних мікроорганізмів та під час будівництва чутливих мікроскопічних пристроїв тощо.

Джерело: http://telegraf.by


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.