Сонячні промені можуть зашкодити навіть через скло Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2010 15:15 · Розділ: Краса і здоров'я

Відомо, що перебування під дією прямих сонячних променів призводить до утворення зморшок. Проте нещодавно з'ясувалося, що від передчасного старіння шкіри не захищені навіть ті, на кого сонячні промені потрапляють під час водіння автомобілем чи протягом звичайного перебування біля вікна.

Сонячні промені, потрапляючи на шкіру навіть через скло, здатні завдати великої шкоди вашому організмові. Так, дослідники довели, що та частина обличчя, яка частіше за інші зазнає згубного впливу ультрафіолету, з часом починає виглядати на 7 років старшою, ніж та, яка знаходиться в тіні. Згубними для шкіри можуть виявитися всього кілька годин перебування в автомобілі влітку.

Все це з'ясували для нас вчені Університетської клініки в Безансоні (Франція), несподівано виявивши, що звичайне скло блокує ультрафіолетові промені спектру В, але пропускає 50% ультрафіолетового випромінювання спектру А, яке й зумовлює опіки та, власне, старіння шкіри. Доведено, що в процесі щоденного впливу ультрафіолету шкіра старіє в два рази швидше: на ній з'являються складки та зморшки, особливо помітні й глибокі навколо очей, в районі носу та біля рота.

ось так виглядають ультрафіолетові промені
ось так виглядають ультрафіолетові промені

Окрім того, фахівці Школи охорони здоров'я та медицини при Ланкастерському університеті (Великобританія) встановили, що невелика порція ультрафіолетового випромінювання спектру А, еквівалентна тій, яку британець отримує в звичайний осінній день, в 50 разів збільшує експресію генів, що беруть участь у процесі так званого фотостаріння (передчасне старіння шкіри під впливом ультрафіолетових променів).

Джерело: www.novonews.lv


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.