Американських солдатів звинувачують у вбивствах Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2010 12:34 · Розділ: Події у світі

Черговий скандал, причиною якого стали американські військові, розгорівся в світовій пресі. Згідно з оприлюдненими армією США документами, американські солдати в Афганістані вбивали мирних жителів і розчленовували їх тіла, залишаючи собі для трофеїв зуби та кістки вбитих.

ВВС повідомляє, що незадовго до цього військові США вже встигли зіпсувати власний імідж знущаннями над іракцями у в'язниці "Абу-Грейб" та безглуздими нападами на мирне населення.

Документи армії США свідчать, що п'ять солдатів здійснило низку вбивств протягом січня, лютого і травня цього року. Ще сімом військовослужбовцям інкримінують звинувачення у змові, метою якої є приховування злочинів товаришів по службі. Всі підозрювані солдати служили у 5-й армійській бригаді БМП "Страйкер", дислокованій в Афганістані минулого року, водночас вони брали участь у кровопролитних боях в провінції Кандагар.

Згідно з документами, старший сержант Калвін Гіббс, капрал Джеремі Морлокі, рядовий Ендрю Холмс, фахівці Майкл Вегнон та Адам Вінфілд звинувачуються у вбивстві трьох мирних афганців. Підкреслюється, що людей спершу закидали гранатами, а потім розстріляли.

Інших солдатів звинувачують в розчленуванні тіл афганців, що супроводжувалося подальшими зйомками цього процесу та зберіганням фото жертв. Водночас їх підозрюють у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень іншим з метою перешкодження спілкуванню останніх зі слідчими.

Сержанта Гіббса звинувачують у тому, що він зберігав пальці, кістки ніг і зуби афганців. Спеціаліст Майкл Гейгон, ймовірно, залишив собі череп, а фахівець Корі Мур розчленовував тіла. Інші, згідно з документами, зберігали фотографії тіл. Слідство також звинувачує старшого сержанта Роберта Стівенса у наданні неправдивої інформації з приводу смертей афганців: він повідомив слідчим, що вбиті становили загрозу для американців.

Військові прокурори стверджують, що старший сержант Гіббс демонстрував свої "трофеї" іншим солдатам і погрожував вбивством у разі розповсюдження фактів про вживання офіцерами підрозділу наркотиків.

Однак адвокат сержанта Гіббса Філіп Стекхаус стверджує, що, за словами його клієнта, обстріл мирних мешканців Афганістану проводився "в рамках бойових дій" та що ніякої змови з метою вбивства афганців просто бути не могло.

Водночас наголошується, що Адам Уінгфілд, який зараз знаходиться серед обвинувачених, нібито повідомляв батька про погрози, в яких солдата змушували мовчати про те, що відбувається. За словами його батька, Крістофера Уінгфілда, він десятки разів намагався передати в Держдепартамент і Пентагон повідомлення від свого сина. Чоловік стверджує, що Адам повідомляв про вбивство мирного афганця солдатами його частини та жорстокий намір продовжувати знущання.

Перше повідомлення Крістофер Уінфілд та його дружина Емма отримали від 22-річного сина в день першого вбивства 15 січня. "Я не знаю, що мені робити після того, що сталося, але я стовідсотково повинен мовчати", - написав Адам Уінфілд в повідомленні, яке відправив батькам за допомогою соціальної мережі Facebook.

Відтоді, як з’явилися перші повідомлення, що їх намагався передати батько Адама, до арешту підозрюваних було вбито ще двоє людей.

Копії повідомлень, а також записи телефонних дзвінків від сина з попередженнями Уінфілди надали журналістам. Проте представник Пентагону Джоф Моррелл зауважив, що нічого про це не знає.

За даними ВВС, звинувачення проти солдатів засновані, в основному, на показах капрала Морлоки. Проте адвокат капрала в інтерв'ю газеті Seattle Times стверджує, що його клієнт на момент надання свідчень знаходився під дією рекомендованих йому лікарств.

Адвокати деяких підозрюваних заперечують звинувачення у вбивстві та злочинній змові. Представник Пентагону майор Кетлін Тернер повідомила, що кримінальна справа перебуває в первинній фазі розслідування, тому військові прокурори ще не прийняли рішення про те, чи доцільно буде продовжувати процес.

Офіційний представник Пентагону Джоф Маррелл, однак, заявив, що навіть у разі зняття звинувачень ті встигли зашкодити іміджу американської армії.

Джерело: news.rin.ru


Інші новини розділу