РНК проти раку Автор: lesya · Опубліковано: 10.09.2010 08:10 · Розділ: Медицина

Лікарські препарати, розроблені на основі РНК, можуть знищувати ракові клітини, не приносячи шкоди здоровим клітинам організму.

Вчені Каліфорнійського технічного університету змогли створити безпечні ліки для лікування ракових захворювань. Вони значно знизять побічні ефекти хіміотерапії.

Нові препарати розроблені на основі малих допоміжних РНК, які виконують певні функції в клітинах організму людини.

Кожен вид раку має свої особливості. В результаті проведених досліджень вчені дійшли висновку, що можна розробити лікарські препарати на основі малих РНК індивідуально для кожного пацієнта. При цьому ліки впливатимуть лише на уражені клітини, знищуючи їх.

Основна ідея дослідження полягає в тому, що ракові клітини спричиняють мутації ДНК, які відображаються і на РНК. Таким чином РНК можна використовувати для відокремлення уражених клітин від здорових.

Так зростає ракова клітина
Так зростає ракова клітина

Особливим способом синтезовані малі допоміжні РНК, взаємодіючи з ураженими клітинами, активізуються і змінюють власну структуру, зумовлюючи ланцюгову реакцію полімеризації малих допоміжних РНК з утворенням довгого ланцюга. Цей процес всередині клітини визначається як вірусна інфекція, внаслідок чого стимулюється імунна відповідь і запускається механізм самознищення уражених клітин. Здорові клітини не викликають подібної реакції і не піддаються впливу.

Дослідження проводилися на основі штучних колоній ракових клітин, вирощених з кісткової та мозкової тканин людини. Попередні результати доволі оптимістичні: завдяки використанню розроблених на основі РНК препаратів вдалося в кількадесят разів скоротити кількість ракових клітин, не впливаючи при цьому на здорові клітини організму. На даний момент вченим необхідно провести низку досліджень на живих істотах. І якщо результат виявиться успішним, попереду - проведення клінічних випробувань нових протиракових препаратів.

Джерело: www.beenergy.ru


Інші новини розділу