Спіральні галактики - загадка Космосу Автор: lesya · Опубліковано: 08.09.2010 08:25 · Розділ: Наука

Астрономи отримали красномовні свідчення того, що т. зв. карликові галактики в далекому космосі поглинаються більшими спіральними галактиками. Спеціалістам давно відомо, що спіральні галактики зростають, знищуючи при цьому своїх невеликих сусідів; цей безжалісний процес супроводжується докорінними викривленнями карликових галактик.

Групі вчених з різних країн вдалося зафіксувати таке своєрідне поглинання. Воно відбулося у віддаленій від нашого космічного оточення частині Всесвіту.

Це відкриття, на думку авторів спеціалізованого видання Astronomical Journal, може зробити вагомий внесок в процес дослідження еволюції галактик.

Спіральні галактики поглинають своїх карликових сусідів, які в свою чергу формують спіральні структури і т. зв. зіркові струмені – довгі «ниті», що складаються з зірок і витягуються під дією гравітації.

Схожі процеси в Малому об’єднанні галактик – нашому безпосередньому оточенні – вчені спостерігають вже більше десяти років. Однак в Малому об’єднанні співіснують лише три спіральні галактики, а цього недостатньо для того, щоб зрозуміти, наскільки типові такі явища для решти космічного простору.

В пошуках відповіді на це запитання Давид Мартінес- Делгадо разом зі своїми колегами з Інституту астрономії товариства Макса Планка в Німеччині здійснили низку спостережень за спіральними галактиками, розташованими від землі на відстані п’ятдесяти мільйонів світлових років.

Ось так виглядає спіральна галактика
Ось так виглядає спіральна галактика

Їм вдалося виявити злиття карликових галактик з домінуючими спіральними – вперше, за словами самих вчених, за межами Малого об’єднання.

Цікаво, що ці ознаки зафіксовані телескопами астрономів- аматорів: в процесі своїх спостережень дослідники використовували телескопи з діафрагмою від десяти до п’ятдесяти см, обладнані цифровими камерами, які можна придбати в звичайному магазині. Самі ж телескопи розташовані на території двох приватних обсерваторій в США та Австралії.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.