Кросворди та головоломки тренують пам'ять Автор: lesya · Опубліковано: 08.09.2010 09:51 · Розділ: Медицина

Експерименти американських вчених довели, що ті, хто любить розгадувати кросворди та головоломки, можливо, довше залишаються з ясним розумом та при пам’яті, однак старечий маразм, який вкінці- кінців їх долає, прогресує пришвидшеними темпами.

Прийнято вважати, що своєрідні тренування мозку захищають людину від недуги Альцгеймера. Однак, на жаль, на сьогоднішній день не існує достатньої кількості досліджень, які могли б довести вірогідність такого твердження.

Розв’язати це питання вирішила група вчених Чиказького медичного центру. Ще на початку 1990- их років спеціалісти розпочали спостереження за більш ніж тисячею пацієнтів віком від 65 років.

Кожен з пацієнтів отримав певну кількість балів за п’ятибальною шкалою. Результати оцінювання прямо залежали від наступних обставин: як зачасто пацієнту доводилося сприймати та обробляти інформацію, дивитися телевізор, слухати радіо, читати книги, розгадувати кросворди та головоломки, відвідувати театри, музеї, культурні заходи тощо. За результатами експерименту кожен додатковий бал позначав подвійне уповільнення порушень функцій головного мозку, що водночас підтвердила низка тестів. Приблизно один раз в три роки проводилося обстеження пацієнтів, а в загальному спостереження за ними велося близько двадцяти років.

Однак у 148-и пацієнтів з діагнозом «хвороба Альцгеймера» незворотні руйнівні процеси організму прогресували швидше: приблизно на 42% за кожен додатковий бал.

Таким чином люди, що полюбляють розгадувати кросворди та головоломки, довше можуть похвалитися ясністю суджень та довготривалістю пам’яті; однак при перших же симптомах захворювання, за словами вчених, погіршення наступає значно швидше, ніж у інших пацієнтів.

На жаль, переваги відтермінування перших симптомів порушення функціонування головного мозку компенсуються стрімким розвитком захворювання. Однак такий ефект скорочує загальний період, протягом якого людина страждає хворобою Альцгеймера.

вчені не дійшли однозначного висновку про причини хвороби
вчені не дійшли однозначного висновку про причини хвороби

На сьогоднішній день вченим не вдалося достатньо точно пояснити причини та перебіг цього захворювання. Відштовхуючись від результатів різноманітних досліджень, спеціалісти пов’язують виникнення недуги з накопиченням атеросклеротичних бляшок та нейрофібрилярних клубків у тканинах мозку.

Тому лікарі радять регулярно займатися фізичними та розумовими вправами, що значно знизить ризик виникнення захворювання. Однак на перебіг недуги впливати поки що на превеликий жаль не навчилися.

Джерело: pravda.ru


Інші новини розділу