Таллін може стати культурною столицею Європи Автор: lesya · Опубліковано: 07.09.2010 10:53 · Розділ: Культура

Титул культурної столиці Європи присвоюють містам з 1985 року. Цим титулом щорічно нагороджуються одразу два міста. В 2011 вперше будуть представлені міста- сусіди, об’єднані між собою спільним морем. Це Турку й Таллін.

Наприкінці спекотного літа представники фонду «Таллін- 2011» запросили іноземних журналістів у столицю Естонії, де проводяться підготування до напруженого року. Всього заплановано більш ніж 250 заходів, об’єднаних спільною назвою «Історії Побережжя».

Народне ремесло, фермерські продукти, чисте повітря, недільні відправи в старовинних церквах, вузенькі середньовічні вулички – весь спосіб життя Талліна надає столиці Естонії шарму невеличкого приморського містечка. Такий, зрештою, і є Таллін – з давніх- давен відомий як центр рибацького ремесла та як місце перетину торгівельних шляхів Сходу і Заходу.

Таллін – не лише місто древніх традицій; зацікавлює й захоплює естонська столиця сучасників, які вимушені прилаштовувати неоднорідне й багатопланове сучасне мистецтво до увіковічнених історією традицій.

Старий Таллін вражає своєю архітектурою.

Приміром, таким своєрідним компромісом можемо вважати фестиваль святої Біргітти, який протягом шести років проводиться членами Таллінського філармонійного товариства у напівзруйнованому храмі жіночого монастиря п’ятнадцятого століття. Протягом трьох тижнів учасники фестивалю намагаються переосмислити жанр музичного театру: ставлять балети в модерному стилі поряд з класичними операми, вдаючись до релігійно- міфологічної тематики. Глядачі оминають освітлений містичними вогнями факелів старий цвинтар, прямуючи до холодного приміщення, де колись молилися монахині, і, влаштовуючись зручніше, споглядають зчаста провокаційні дійства.

Сценічна кантата Карміна Бурана, поставлена Карелом Орфом за мотивами однойменної збірки віршів, датованої 1300 роком і знайденої в дев’ятнадцятому столітті в одному з монастирів Баварії, уже декілька років збирає близько трьох тисяч глядачів. Псалми латинською мовою у виконанні вдягнутих в чорне хористів та хору хлопчиків створюють тло для божевільних танців виряджених танцівниць та дивних рухів оголених танцівників. Все це нагадує балаган на руїнах Содому і Гоморри, особливо якщо враховувати, що все відбувається в колись освяченому просторі. Здається, ніби тут сплелися не лише різні культури, а й діаметрально протилежні начала: строгі християнські канони, краса духовної музики з одного боку та нестримні інстинкти дикунів в поєднанні з епатажним підтекстом оголених людських тіл з іншого. Організатори стверджують, що всі спектаклі фестивалю шокують своєю сміливістю завдяки місцю дії, яке викликає трепіт.

Джерело:newsland.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?