Мамонти Північної Америки загинули від астероїда? Автор: lesya · Опубліковано: 07.09.2010 10:36 · Розділ: Наука

Спеціалісти не знайшли підтверджень гіпотезі винищення мамонтів Північної Америки, спричиненого падінням метеориту чи комети тринадцять тисяч років тому.

Вчені намагалися виявити в природніх нашаруваннях того періоду сліди, які могли б засвідчити факт падіння небесного тіла величезних розмірів, однак, не зважаючи на численні дослідження, їм не вдалося їх знайти.

Перші припущення того, що мамонти та інші представники мегафауни вимерли у зв’язку з падінням небесного тіла, були опубліковані в одному з наукових видань Національної академії наук США ще у 2007 році. На думку вчених, популяції тварин були знищені пожежами, спричиненими падінням. Власне ці пожежі розповсюдились на весь континент.

Однак така масштабна катастрофа повинна була б залишити по собі велику кількість слідів. Найперше, це були б відкладення металу іридію, який потрапив би на нашу планету разом із кометою чи метеоритом. Окрім того в результаті падіння повинні були б сформуватися магнітні мікросфери та гранули відповідного мінерального складу. Ще одним доказом падіння на землю гігантського небесного тіла була б наявність наноалмазів, які можуть утворитися лише за умов високих тиску і температури під час зіткнення.

Автори нових досліджень, а також низка вчених, які не погоджуються із викладеною вище гіпотезою, намагалися відшукати хоча б один із перелічених нами наслідків падіння метеориту чи комети, однак всі їхні спроби закінчилися невдало. Так, дослідники довели, що мікросфери наявні не лише в породах описуваного періоду, а й у нашаруваннях інших часів. Вчені зауважують, що збільшення концентрації даних мікросфер не спостерігається в органічних відкладеннях періоду гіпотетичного зіткнення. Щодо наноалмазів дослідники відзначають, що ними, можливо, вважали інші форми вуглецю.

Прихильники гіпотези падіння, натомість, заперечують можливість недостовірного виявлення наноалмазів і висловлюють недовіру до основних положень нових досліджень.

Джерело:newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.