Зерно в портах України Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2010 10:46 · Розділ: Політика

На сьогоднішній день в українських портах заблоковано близько 1 млн. тон зерна. Про це повідомила Міжнародна асоціація торгівлі зерном та кормами.

В повідомленні йдеться про те, що асоціація веде постійний нагляд за ситуацією в портах України, де митна служба обмежила можливість трейдерів експортувати зерно, не маючи для цього яких- небудь законних підстав.

В асоціації підкреслюють, що більше місяця експортери намагалися відправити товар, а імпортери очікували доставки продукції. Технічний торговий бар’єр, створений митною службою України, заподіяв великої шкоди експортерам та імпортерам, більше того, дискредитує репутацію України як надійного торгового партнера. Неофіційна відмова в дозволі на відвантаження зерна може негативно повпливати на переговори щодо зони вільної торгівлі з ЄС.

Асоціація заявляє, що міжнародна торгівля обурена невмотивованими адміністративними обмеженнями і закликає припинити ті дії, які насправді є торговим бар’єром.

Нагадаємо також, що митна служба України заявила про свою налаштованість остаточно виявити масштабні зловживання під час експорту зерна.

Водночас директор «Синтез- трансу», експерт з питань транспорту й тарифної політики «Української аграрної конфедерації» Ігор Котляр заявив, що дії Державної митної служби щодо затриманих в українських портах суден із зерном є неправомірними.

Водночас Держкомпідприємництво вимагає відкликати листи Державної митної служби, що обмежують експорт зерна з України.

Генеральний директор «Укрзернопрому Агро» Євгеній Ленг також вважає, що українська митниця повинна негайно дозволити всім тим суднам, які знаходяться в портах з зерном, вийти в море.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.