СНІД лікується? Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2010 10:43 · Розділ: Медицина

Група дослідників єврейського університету Єрусалиму розробили курс лікування, в процесі якого повністю знищуються ВІЛ- інфіковані клітини людини. Випробування були успішно проведені на лабораторних культурах.Терапія, розроблена вченими Інституту природничих наук Олександра Зільбермана та Інституту хімії (вони працюють в рамках університету), знищує клітини, інфіковані ВІЛ, не пошкоджуючи сусідніх, здорових.

На сьогоднішній день взагалі не існувало методів лікування, за допомогою яких можна було б повністю знищити ВІЛ- інфіковані клітини.

Методи терапії, що використовуються сьогодні, не дозволяють повністю перешкодити розповсюдженню віруса, вони лише призупиняють розвиток СНІД-у, перетворюючи його в хронічне захворювання. Терапія з використанням т. зв. «СНІД- коктейлів» лише на деякий час стримує розповсюдження вірусу в організмі, який через деякий час виробляє власний імунітет на цей коктейль і починає знову інфікувати інші клітини.

Нагадаємо, що тоді, коли вірус пошкоджує клітину, його ДНК потрапляє власне у клітину, після чого та починає продукувати нові віруси ВІЛ, які в свою чергу інфікують сусідні клітини. Все це триває до цілковитого знищення організму.

Новий метод лікування ізраїльтяни випробували на клітинних культурах людини в лабораторіях університету. Він показав вражаючий результат – інфіковані клітини зникали протягом двох тижнів. Водночас протягом насупних двох тижнів в експериментальних культурах не з’явилося жодної зараженої клітини. Звідси випливає, що вони були повністю знищені.

В процесі досліджень вивчалась ефективність лікування вірусу ВІЛ- 1, який і є основною причиною розвитку СНІД- у.

Ізраїльські вчені уже зареєструвалм патент на новий метод терапії. Сьогодні ж університет шукає комерційного партнера для того, щоб продовжити розробку лікування на наступному етапі експерименту – спершу на тваринах, а потім, якщо його ефективність буде доведена, – на людині.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я носіями ВІЛ- інфекції є близько 33.4 млн. населення планети.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу