Шкідливий вплив пестицидів Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2010 10:39 · Розділ: Краса і здоров'я

Всі ми знаємо, що кавуни – основні ласощі літа – містять підвищену кількість нітратів та пестицидів. Однак існує велика кількість інших продуктів з високим вмістом небезпечних хімічних речовин.

Що ж таке пестициди? Це узагальнена назва хімічних речовин, які характеризуються спрямованим отруйним впливом. Розрізняють, приміром, гербіциди, що знищують лише певний вид рослин, інсектициди – засоби для боротьби з комахами- шкідниками, фунгіциди, що обмежують ріст різноманітних грибків, і, нарешті, зооциди, які вбивають тварин.

До пестицидів належать також хімікати, які не вбивають, а лише обмежують здатність виду до розмноження. Вони викликають безпліддя, порушують внутрішньоутробний розвиток.

Звичайно, різні продукти отримують різні порції пестицидів. Все залежить від абсорбуючих властивостей овочів та фруктів, а також виду хімікатів, якими їх обробляють. Чим більше паразитів загрожує урожаю, тим більшу кількість хімікатів буде використано під час обробки.

Розглянемо овочі та фрукти, які потрапили до десяти найбільш «пестицидних».

1. Селера. Одна стеблина селери в середньому містить близько 13-и видів різноманітних пестицидів, а загалом у цій рослині їх виявили 67. Причина такого перенасичення хімікатами в тому, що в селери відсутня товста захисна шкірка. Окрім того, форма стеблини не дозволяє ретельно помити овоч. Тому те, що не потрапило всередину, осідає зовні, та, вкінці- кінців, опиняється у вашому організмі.

2. Персики. Ніжна м’якоть та шкірка персиків вбирає хімікати, як губка. Під час вирощування цих фруктів використовують близько 60-и різноманітних пестицидів, при цьому через підвищену абсорбацію фруктів обробку доводиться повторювати доволі часто.

3. Полуниці. Багаті вітаміном С та іншими антиоксидантами, ягоди полуниці містять попри все понад 53 види пестицидів. Тому екологи радять купувати полуниці в дрібних підприємців – це безпечніше, ніж вживати продукцію, вирощену на великих сільськогосподарських полях.

4. Яблука. Ці вкрай ніжні фрукти вимагають додаткової обробки. Для того, щоб вберегти урожай від плісняви, шкідників та різноманітних захворювань садівникам доводиться поливати їх 47-а видами пестицидів, які скупчуються в шкірці; тому навіть ретельне миття не забезпечить стовідсоткового очищення.

5. Чорниці. Ці маленькі ягідки завдяки своїй тонкій шкірці жадібно вбираюь все, чим поливають їх фермери.

6. Болгарський перець. На перший погляд може видатися ніби м’ясиста структура овоча стримує проникнення шкідливих речовин всередину. Однак ніжна і тонка шкірка рослини не забезпечує достатнього захисту. Згідно з даними американських вчених в перці вдалося виявити 63 види пестицидів, лише невелика частина яких залишається зовні.

7. Капуста. Шпинат. Листя звичайної капусти може містити до 57-и видів хімікатів, а в шпинаті, який деякий час пропагували як основне джерело молодості, – їх 45.

8. Виноград. Декілька десятків потенційно небезпечних хімікатів охоче осідають не лише в ягодах рослини, а й успішно перекочовують у продукти, які виготовляються з винограду. А це означає, що в будь- якій пляшці вина може міститися отрута.

9. Картопля. Дехто обожнює їсти печену картоплю разом з лушпинням. Однак зауважимо, що в середньому одна картоплина містить понад 36 видів різноманітних пестицидів, частина яких осідає на шкірці, а решта скупчується всередині картоплини.

10. Вишні. Цю ягоду дуже люблять лікарі: окрім антиоксидантних властивостей вона виводить з організму канцерогени, знижуючи ризик виникнення ракових пухлин. Однак поряд з корисними речовинами у вишнях міститься багато пестицидів, які потрапляють туди знову ж таки через тоненьку шкірку.

Поряд з рейтингом найбільш забруднених овочів та фруктів американські екологи створили список найчистіших. На жаль, до нього увійшло значно менше продуктів.Серед них виокремимо наступні:

- цибуля;

- спаржа;

- баклажани;

- авокадо;

- ананаси;

Наостанок зазначимо, що всі продукти, вирощені на вашій власній грядці, можуть увібрати лише те, чим поливали його ви. Отже, якщо у вас є можливість виростити екологічно чистий продукт, слід скористатися нею повністю.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.