Астероїди Автор: lesya · Опубліковано: 06.09.2010 10:32 · Розділ: Наука

Перші результати роботи космічного телескопу «Спітцер» на так званому «теплому» етапі місії доводять, що навколоземні космічні об’єкти виявилися доволі несхожими між собою, багато з них прибуло до Землі з віддалених куточків Сонячної системи.

Інфрачервоний космічний телескоп «Спітцер» був запущений НАСА 25 серпня 2003 року. «Спітцер» увійшов до складу Великих обсерваторій НАСА поряд із рентгенівською обсерваторією «Чандра», телескопом оптичного діапазону «Хаббл» та недіючим гамма- телескопом «Комптон». «Теплий» етап місії «Спітцера» стартував у травні 2009 року після закінчення в телескопі рідини, яка охолоджувала інструменти. На сьогоднішній день апарат працює за температури 30-и градусів Кельвіна (243.15 градусів за Цельсієм).

Девід Трілінг з університету Північної Арізони та його колеги в статті, опублікованій Астрономічним журналом, аналізують перші результати програми, яка передбачає дослідження «Спітцером» близько семисот навколоземних об’єктів. Спостереження за першою сотнею астероїдів довели, що їх розміри, вік, хімічний склад та походження суттєво відрізняються, тобто ці об’єкти значно різноманітніші, ніж дотепер вважалося.

На сьогоднішній день відомо близько семи тисяч навколоземних об’єктів. Засоби оптичного діапазону не дозволяють достатньо їх вивчити. Справа в тому, що «на око» оптичного телескопу великий і темний астероїд виглядає так само, як і маленький та яскравий, що пояснюється однаковою кількістю відбитого сонячного світла. Інфрачервоні спостереження дозволяють визначити температуру об’єкту, що детальніше й точніше змальовує його характеристики: більші та темніші астероїди поглинають більше світла, тому їх температура буде вищою.

Виявилося, що деяким астероїдам притаманне надзвичайно високе альбедо – вони дуже добре відбивають сонячне світло. Вчені пояснюють, що це – ознака «молодості» астероїда: з віком під дією сонячних променів астероїди темніють. Таким чином, наявність астероїдів різного віку може бути свідченням того, що еволюція цієї групи об’єктів відбувається до сьогодні.

Різноманітність астероїдів, на думку авторів доспідження, може також вказувати на різні місця їх виникнення. Деякі астероїди мігрували в категорію навколоземних з поясу астероїдів між Марсом і Юпітером, інші ж – з віддаленіших районів Сонячної системи.

Навколоземні об’єкти досліджує й інший телескоп НАСА – «Вайс». Запущений в грудні 2009 року телескоп також поступово переходить у «теплий режим». Основну частину своєї місії, протягом якої вчені відкрили більше ста нових астероїдів, «Вайс» закінчив 17 липня 2010 року.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.