На зміну воді приходить... суха вода. Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2010 16:53 · Розділ: Наука

Революційним відкриттям в хімії може стати речовина, названа вченими Ліверпульського університету «сухою водою». Винахід доктора Бенжаміна Картера, представлений на національному з’їзді Американського товариства хіміків у Бостоні, являє собою сукупність мікрокристалів, що зовнішнім виглядом нагадують білий порошок. Кожен такий кристал на 95% складається із звичайної води, покритої оболонкою діоксиду кремнію, який, власне, й не дає змішуватись мікронам води.

Вчені покладають великі надії на цей винахід, пов’язуючи його найперше із можливістю запобігання глобальному потеплінню. Цей природній катаклізм викликаний збільшенням концентрації вуглекислого газу в атмосфері.

За однією з гіпотез, саме підвищення температури океанічних вод та виникнення підводних глибинних течій спричинили зниження тиску на дні океану, що в свою чергу збільшило викиди вуглекислого газу в повітря. Таким чином, використання «сухої води», кристали якої містять стиснутий вуглекислий газ, уможливить процес штучного загазовування океану, а це, як вважають дослідники, врегулює концентрацію останнього у воді та повітрі, що в недалекому майбутньому зможе запобігти глобальному потеплінню.

По- друге, вчені пов’язують застосування нової технології з вирішенням низки практичних проблем. Це, насамперед, перевезення вогненебезпечних рідин у вигляді сухих сумішей, а також збереження метану у вигляді так званого газогідрату – сполуки води з метаном. Відомо, що така сполука може існувати лише під великим тиском, однак перетворення її в суху субстанцію значно полегшить транспортування та зберігання природнього газу, розширивши сферу його практичного застосування.

Окрім того, доцільним є використання «сухої води» як каталізатора хімічної реакції, результатом якої є поява янтарної кислоти – важливої сировини для виготовлення ліків, біологічно активних добавок та товарів широкого вжитку. Доктор Картер підкреслює, що власне такий процес виробництва янтарної кислоти є екологічнішим, ефективнішим та енергетично доцільнішим.

На сьогоднішній день застосування «сухої води» в найважливіших виробничих та технічних процесах залишається гіпотетичним. Однак не виключено, що в недалекому майбутньому винахід британських вчених стане невід’ємною складовою світового суспільного виробництва.

Джерело:.newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.