В Греції знайдено палац Одіссея Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2010 16:23 · Розділ: Культура

Грецький археолог професор Танасіс Пападопулос стверджує, шо на острові Ітака він віднайшов палац легендарного міфічного царя Одіссея. Пошуки зайняли 16 років і, як зізнається сам учений, відбувалися не без допомоги його дружини. Однак офіційного підтвердження цієї версії не прозвучало, що пов’язано з відсутністю на сьогоднішній день наукового обгрунтування даної гіпотези.

Професор підкреслює, що під час пошуків керувався насамперед описами палацу, поданими в «Іліаді» Гомера. Споруда, відкрита професором, являє собою трьох’ярусну будівлю трикутної форми, що відповідає архітектурним вимогам епохи царювання Одіссея. Все це за умови наукового обгрунтування може стати важливим відкриттям.

На території палацу було знайдено колодязь, датований 13 ст. до н. е., та стародавню кераміку, яку також можемо віднести до здобутків 13 – 12 ст. до н. е. Загальна площа розкопок становить близько 2.5 гектарів.

Влада, однак, утримується від коментарів, хоча мер острова Ітаки й підкреслив важливість цього відкриття для розвитку архітектури в цілому. Результатів наукових експертиз очікує й Міністерство культури та туризму Греції, не висловлюючи поки що ніяких думок з цього приводу.

Після того, як у 19 ст. вчений Генріх Шліман відкрив Трою та дослідниками було знайдено палаци інших ахейських царів, пошук палацу Одіссея став одним з основних завдань архітекторів, хоча на сьогоднішній день існує низка вчених, які заперечують факт історичної вірогідності правління міфічного царя сучасною Ітакою.

Одіссей, як відомо з матеріалів давньогрецьких міфів, був царем Ітаки і за своє життя прославився як талановитий воїн, справедливий полководець, відчайдушний оратор. Він став однією з ключових постатей «Іліади» Гомера та головним героєм однойменної поеми «Одіссея».

В «Одіссеї» розповідається про те, як за допомогою хитрості царя Ітаки ахейцям вдалося завоювати Трою. Описуються також пригоди Одіссея по дорозі додому, його боротьба із гнівом морського бога Посейдона, перемога шестиголового чудовиська, втрата товаришів та протистояння чарам морських сирен.

Згодом герой потрапляє в полон до німфи Каліпсо, звідки після семи років життя вирушає додому, де його вже близько 20-и років чекають вірна дружина та син. Знищивши всіх ворожих претендентів на трон, Одіссей знову починає правити Ітакою.

Образ Одіссея відображає ту епоху, коли лише почали набувати популярності довготривалі морські подорожі, внаслідок яких рідні часто губили зв’язок одне з одним. Розповіді, схожі за тематикою з «Одіссеєю», знаходимо і в кельтській літературі.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?