Місяць зменшується у розмірах Автор: CYBERMAG · Опубліковано: 31.08.2010 20:41 · Розділ: Наука

182 метри. Саме на стільки, за твердженням вчених зменшився у діаметрі наш природній супутник за час свого існування. І цей процес триває...

За весь час активного дослідження Місяця, у поле зору попадали дивні утворення на його поверхні – так звані лопатні уступи (lobate scarp). Фотокамерами дослідницьких станцій «Аполон» (Apollo 15,16,17) було відзнято близько 70 таких уступів в районі екватора, що наводило дослідників на думку, чи не є вони результатом дії тектонічних сил. Останні знімки, зроблені зондом Lunar Reconnaissance Orbiter, продемонстрували наявність ще 14 таких смуг в у різних ділянках Місяця, аж до 60 градуса північної і південної широт, що свідчить що там відбуваються певні глобальні геологічні процеси.

Лопастевий уступ (показано стрілками). Фото: NASA/GSFC/Arizona State University/Smithsonian
Лопастевий уступ (показано стрілками). Фото: NASA/GSFC/Arizona State University/Smithsonian

На думку вчених з Національного аерокосмічного музею США, мова йде про зморщування поверхні нашого супутника в результаті його остигання. Раніше планетологи вважали, що подібні процеси можливі лише в ранні періоди формування небесного тіла, оскільки невеликі планети порівняно швидко втрачають своє внутрішнє тепло, але вищенаведені свідчення, ймовірно змусять їх переглянути свою думку.

Навіть, якщо певні геологічні процеси й насправді відбуваються на Місяці, поступово швидкість його стискання буде зменшуватись і вони зовсім припиняться. Наскільки при цьому він зменшиться у розмірах – ніхто передбачити не береться.

За матеріалами сайту www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.