Гель для затягування ран Автор: Vlad · Опубліковано: 26.08.2010 15:30 · Розділ: Наука

Вчені Мерілендського університету створили синтетичний гель, який здатен за лічені хвилини зарубцювати глибокі рани.

«Достатньо просто прикласти його до рани. Гідрогель може стати в нагоді солдатам в Афганістані, і вченим в Арктиці, причому турбуватися про термін придатності не треба. Але перш за все він буде він стане в пригоду в бідних країнах, де багато людей вмирають через втрату крові», - пояснює автор винаходу Брендан Кейсі.

Фото compulenta.ru.
Фото compulenta.ru.

На відміну від теперішніх біогідрогелів, цей винахід, за словами пана Кейсі, можна робити у величезних кількостях,. Матеріал, виготовлений з води і акриламіду, активує виділення білка згортання крові, відомого як фактор VII. Ціна дози становитиме близько 10-ти доларів. Новинка здатна витримувати екстремальні температурні коливання.

В ході випробувань на вівцях, гідрогель зупинив кровотечу рани в легенях довжиною 5 см і глибиною 1 см за дві хвилини - і за 4-5 хвилин - в печінці.

Вихід геля на ринок, поки що залишається невідомим.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.