Дослідники виявили новий вид жаби Автор: Vlad · Опубліковано: 26.08.2010 02:15 · Розділ: Наука

На острові Борнео (третій за величиною острів на Землі, один з островів Малайського архіпелагу у західній частині Тихого океану.) виявили новий вид жаби.

Microhyla nepenthicola. Фото sciencedaily.com.
Microhyla nepenthicola. Фото sciencedaily.com.

Жаба розміром з горошину була помічена на узбіччі дороги, що веде до вершини Gunung Serapi, що в національному парку Kubah (штат Саравак). Зоологи зуміли вистежити жабу по звуку: із заходом сонця вона починала видавати різкі скреготні звуки. Науковцям вдалося впіймати її на шматок білої тканини, що дозволило їм докладно її вивчити.

Іменували новий вид - Microhyla nepenthicola - на честь квітки, що росте на цьому острові. Відомо, що довжина тіла жаби близько 10,6-12,8 мм. Цим самим, вона поступається своєму родичу з Куби (Eleutherodactylus iberia, довжина якого складає 9,9 мм) лише на кілька міліметрів

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.